אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ: "אולי ניקח את הנשק של מאבטחי קלינטון, ונראה מה יקרה לה" צילום מסך: youtube.com

טראמפ: "אולי ניקח את הנשק של מאבטחי קלינטון, ונראה מה יקרה לה"

המועמד הרפובליקאי לנשיאות ארה"ב תוקף שוב את קלינטון על רקע סוגיית ההגבלה על אחזקת נשק: "היא רוצה לבצע שינויים בחוקה האמריקאית"

17.09.2016, 12:14 | שירות כלכליסט
דונלד טראמפ, המועמד הרפובליקאי לנשיאות ארה"ב, קרא לשומרי הראש של המועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון לוותר על נשקם. טראמפ, שדיבר בעצרת בחירות במיאמי, נימק את דבריו בכך שקלינטון רוצה לבצע שינויים בחוקה האמריקאית ולהטיל מגבלות על נשיאת כלי נשק.

קראו עוד בכלכליסט

המועמד הרפובליקאי אמר: "קחו להם את כלי הנשק, היא הרי לא רוצה כלי נשק. קחו אותם - ונראה מה יקרה לה. זה יהיה מאוד מסוכן". בעצרת השווה טראמפ את מצביעיו, התומכים במשטרה ורוצים בהפחתת הפשע, לקלינטון אשר "חיה מאחוריי חומות ומגייסת כסף מקרנות גידור".

מנהל הקמפיין של קלינטון, רובי מוק, אמר בתגובה: "לטראמפ יש דפוס של הסתה לאלימות. התבטאויות מהסוג הזה צריכות להיות מחוץ לתחום עבור מועמד לנשיאות".

 

לפני כחודש עורר טראמפ סערה לאחר שאמר כי "קלינטו רוצה לבטל את הסעיף הזה (התיקון השני לחוקה, המאפשר נשיאת כלי נשק), ואם היא תיבחר ותמנה שופטים, אין דבר שתוכלו לעשות. בעצם יש. אנשים של הסעיף השני. אולי יש משהו שאפשר לעשות, אני לא יודע".

טראמפ דחה אז את הטענות על הסתה, והבהיר כי "אמרתי שאזרחים שתומכים בתיקון השני חייבים להתארגן ולצאת להצביע כדי להציל את החוקה שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות