אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיים כץ מקדם מינוי מקורב לסמנכ"ל בביטוח לאומי צילום: עמית שעל

חיים כץ מקדם מינוי מקורב לסמנכ"ל בביטוח לאומי

שר הרווחה רוצה למנות את רמי גראור לסמנכ"ל משאבי אנוש. לפני כשנתיים רשות החברות בדקה אם גראור פעל כדי לעזור לכץ בבחירות לוועד התעשייה האווירית

18.09.2016, 08:11 | מיקי פלד

שר הרווחה חיים כץ מעוניין למנות לסמנכ"ל משאבי אנוש של ביטוח לאומי את רמי גראור, לשעבר מנהל חטיבת משאבי אנוש במפעל בדק של התעשייה האווירית וכיום בכיר בחברה. גראור נחשב למקורב לכץ, ולפני כשנתיים רשות החברות הממשלתיות ניהלה נגדו בדיקה אם פעל כדי לחזק את מעמדו של כץ כיו"ר ועד העובדים. נגד גראור נטען כי שדרג את מעמדם של עובדי הייצור במהלך הבחירות לוועד, מבלי שעבודתם השתנתה, כדי לפגוע באופוזיציה לכץ - מהלך שעלה לתעשייה האווירית מיליוני שקלים. הבדיקה הסתיימה ללא מסקנות נגד גראור.

קראו עוד בכלכליסט

נוסף על כך, ב־2013 מנעה רשות החברות ניסיון לקדם אותו לסמנכ"ל משאבי אנוש של כל התעשייה האווירית. הרשות טענה כי גראור נתן לבן הזוג של בתו, לימים בעלה, מענק שימור של 20 אלף שקל בזמן שזה עבד בחברה. מאוחר יותר טען כי בבדיקה של מבקר הפנים בחברה עלה שלא נפל פגם בהתנהלותו.

סמנכ"ל משאבי האנוש של ביטוח לאומי עד לפני חודשיים היה יוני לאופר, שכיהן בתפקיד ארבע שנים וכהונתו לא הוארכה. כעשרה מועמדים הגישו את קורות החיים שלהם לתפקיד שהתפנה, ומתוכם ועדת המינויים של המוסד לביטוח לאומי הגישה לכץ את שמו של גראור. מי שעומד בראש ועדת המינויים של ביטוח לאומי הוא מנכ"ל משרד הרווחה אלי יבלון, שגם אותו הביא כץ מהתעשייה האווירית, שם שימש כמנהל ש.א.ל - חנות כלבו הממוקמת במתחם החברה ליד נתב"ג.

כץ. מינה בעיקר אנשי מקצוע, צילום: עמית שעל כץ. מינה בעיקר אנשי מקצוע | צילום: עמית שעל כץ. מינה בעיקר אנשי מקצוע, צילום: עמית שעל

המינוי של גראור טרם אושר רשמית, שכן הוא עדיין מצריך את האישור של ועדת גילאור, הבודקת את המינויים בחברות הממשלתיות.

כץ לא עשה עד כה מינויים רבים במשרד הרווחה, ואלו שכן עשה, לדוגמה במועצת ביטוח לאומי, היו של אנשי מקצוע שלא בהכרח קשורים לליכוד. כך לדוגמה מינה את רו"ח ערן יאראק, ששימש כמנהל הכספים של מפלגת יש עתיד, ליו"ר ועדת הכספים של המועצה; את אורנה אנג'ל, המקורבת לכולנו של שר האוצר משה כחלון, מינה לנציגת ציבור במועצה; ואת פרופ' אברהם וייס מהמרכז הרפואי רבין (בילינסון) - ליו"ר ועדת הסיעוד של המועצה.

כץ מסר בתגובה כי "כל מינוי נעשה לפי אמות מידה מקצועיות והתאמה מרבית של המועמד למשרה בכפוף לאישור נציבות המדינה".

גראור מסר בתגובה: "המעשים המיוחסים לי בכתבה נבדקו לפני שנים ע"י ביקורת פנים בחברה וכן ע"י גורמים מחוץ לחברה ולא נמצא כל דופי בהתנהלותי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
עושה בשכל השר הרווחה שמעיף את יוסף מור
עושה בשכל השר הרווחה שמעיף את יוסף מור כמנכבל הביטוח הלאומי לכלבים סתם כלב אני שנה מסביר לו שאני בסדר בסיפור שקורה שם בביטוח הלאומי ושיקשיב לי ושיטפלו בי והיתנו לי את השירותי השיקום שלהם הסברתי לו את כול מה שקרה כולל באיבחון אך הוא אומר שאני שקרן ולא דובר אמת ככה הוא אמר לי הכלב הזה אני עברתי שהפלה על ידו ועל ידי עובדים שלו גם כלב הוא זה ששקרן הכלב הזה אני כן מתאים ללימודים כי אני עברתי מלא מיבחני מעבר לתיכון איפה שלממדתי ולמרות שהייתי בדיכאון כבר מכיתה י לא היה כלל השפעה על הלמידה שלי תמיד הרמה שלי היה בין 80 ועד 98 בכול התחומים עים היה ירידה ביגלל הדיכאון היה מעבירים אותי למקום אחר אם אומרים שזה לא נכון והכול זיוף ושאבא שלי שהוא שילם שוחד כדי שיקבלו אותי לתיכון ושאני הלמד שם ושלא עברתי שום מיבחני מער או קבלה לתיכון ושבאיבחון ששלחו אותי לא הפריעו לי כלל למרות שכן כי את האיבחון שלחו אותי למקום שזה עים אנשים שלא כמו כולם ואז כול שנייה הפריעו לי ולא עברתי ביגלל זה ולא מוכנים לעזור לי כלל ואני בדיכאון חזק אך אני כמו כולם להיתקבל לעבודה לא מוכנים לקבל אותי לתחום הסלולר ביגלל שאני נכה ככה מיתברר משקרים גם וממשיכים לשקר שנכים יכולים להישתלב כמו כולם בשוק החופשי ולעבוד כמו כולם וזה שקר אני ביקשתי מהרווחה שיסדרו לי לעבוד בחברות סלולר אך צחקו לי בפנים ואמרו שלא מקבלים לשלם נכים ואני יכול ליבחור רק לעובד איפה יש אנשים שלא בגיל שלי ונכים בלבד רק שם תוכל לעבוד אמרו לי תישכח מחברת סלולר ככה אמרו לי אני לא מקשיב להם מיתברר שזה נכון אין לי בעיה בדיבור כמו שאם אומרים אני מדבר כמו כולם ומקווה שאפליה תיגמר והיה לי אפשרות של להיתקדם בעבודה ולעבוד איפה שיש אנשים שאם בגיל שלי ובטווח ביגל שלי גם בלבד ולא איפה שישאנשים שאם בני 40 ועד 70 בלבד ואנשים שלא כמו כולם ובלי אפשרות של קידום בעבודה ושכר כמו שכולם מקבלים כי אני עים חובות ענקים והקיצבה לא מספיקה לי כלל מקווה שהיה בקרוב בסדר ושהכול יצליח לי ולכול הנכים ושהיגמר אפליה גם טוב שמעיפים את יוסף מור הוא חושב שהוא טוב ומזלזל במה זנכה אומר ואומר שהנכה משקר ושעובדים שלו צודקים תמיד ודוברים אמת בלבד טוב שזורקים אותו לפחות אני אישן טוב עכשון חמור יוסף מור חמור גדול 
Grapes  |  15.10.16
9.
מור, כפי שאת רואה אני לא מסתתר מאחורי
מור, כפי שאת רואה אני לא מסתתר מאחורי כינוי. אני אומר דברים מדויקים ואין לי שום כוונה לפגוע ביוני לאופר. יוני היה מועמד ראוי כמוני .שנינו עלינו לוועדה העליונה .ויוני נבחר ע"י השר כחלון לתפקיד וממה ששמעתי הצליח מאוד בתפקידו. כחלון החליט בניגוד להמלצת וועדת האיתור והוועדה העליונה של מועצת הביטוח הלאומי (פה אחד) בראשות מנכ"ל משרד הרווחה לבחור בי. יש בידי מכתב המוכיח זאת. הסיבות להחלטת השר לא נודעו לי עד היום. זה לא קשור ליוני ואם יוני נפגע אני מתנצל.
Cupcake  |  19.09.16
לכל התגובות