אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת בעלי עניין בקליין גרופ: הבעלים רוצה מיליון שקל על שסידר לה שוכרים צילום: ats.org

עסקת בעלי עניין בקליין גרופ: הבעלים רוצה מיליון שקל על שסידר לה שוכרים

יעקב קליין דורש תשלום על שאיתר שוכרים לנכסים של חברת הנדל"ן שבבעלותו. על פי שטר הנאמנות של האג"ח, המהלך לא דורש אישור המחזיקים הישראלים. ועדת הביקורת והדירקטוריון אישרו: "התשלום נמוך ממחיר השוק"

18.09.2016, 07:19 | אורן פרוינד

יעקב קליין, הבעלים של קליין גרופ האמריקאית, שגייסה ממשקיעים ישראלים 235 מיליון שקל בנובמבר 2015, בדרך לגבות מקופתה 250 אלף דולר (כמיליון שקל) עבור שירותי ברוקראז' שסיפק לה.  

קראו עוד בכלכליסט

מכיוון שקליין הוא הבעלים של חברת הנדל"ן ויו"ר הדירקטוריון שלה, מדובר בעסקת בעלי עניין, שדורשת אישור של בעלי האג"ח. אלא שעל פי שטר הנאמנות של האג"ח, הסכום שנגבה אינו מגדיר את העסקה כחריגה. לפיכך, המהלך אינו דורש אישור של המחזיקים הישראלים וצפוי לעבור מעל לראשם.

קליין דורש את הכסף על שסידר לחברה שוכרים למספר נכסים שלה, בעיקר מרכזים מסחריים שמושכרים לחנויות קמעונאיות. לטענתו, התשלום עבור השירות שסיפק נמוך ביחס למחיר השוק, ואילו החברה היתה צריכה להיעזר בשירותים חיצוניים לשם כך - היא היתה נדרשת לשלם 700 אלף דולר, כמעט פי שלושה מהסכום שישולם לקליין.

גם הדירקטוריון וגם וועדת הביקורת אישרו את העסקה בטענה כי "דמי הברוקראז' הם נמוכים משמעותית ממחיר השוק המקובל, ומדובר במהלך עסקים רגיל של החברה". כעת כל שנותר הוא לחכות ולראות כיצד יקבלו זאת מחזיקי האג"ח הישראלים.

קליין הוא ישראלי לשעבר, בוגר צה"ל והטכניון המתגורר בניו ג'רזי מזה 43 שנה, חובש כיפה סרוגה ודובר עברית שוטפת. הוא פעיל באגודת ידידי הטכניון בארה"ב ובתחום הנדל"ן המסחרי בארה"ב מזה 30 שנה. קליין עזב את ישראל ב־1973 לטובת משרת מהנדס בניו יורק, אך מהר מאוד החליט להקים רשת חנויות לכרטיסי ברכה ומתנות. מאוחר יותר מכר את הרשת והחל לעסוק בנדל"ן. האג"ח של קליין נסחרת בתל אביב בתשואה לפדיון של 6.8%, בדומה לריבית בעת ההנפקה, לפני כמעט שנה.

יעקב קליין , צילום: ats.org יעקב קליין | צילום: ats.org יעקב קליין , צילום: ats.org

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות