אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוס אנג'לס קליפרס תחזיק בזכויות הסטרימינג שלה צילום: אם סי טי

לוס אנג'לס קליפרס תחזיק בזכויות הסטרימינג שלה

קבוצת הכדורסל בבעלות סטיב באלמר, בדרך לחתימה על חוזה שידור מקומי חדש עם ערוץ הכבלים פריים טיקט

18.09.2016, 15:12 | שירות כלכליסט

קבוצת הכדורסל לוס אנג'לס קליפרס קרובה לחתימה על חוזה שידור מקומי חדש עם ערוץ הכבלים פריים טיקט (Prime Ticket), שיאפשר לה לשמור על זכויות הסטרימינג (הזרמת מידע), כך מדווח ה"ניו יורק פוסט". 

קראו עוד בכלכליסט

באלמר עם המאסקוט של קליפרס. פריים טיקט, המופעלת על ידי רשת פוקס, החזיקה בזכויות השידור המקומיות למשחקי הקבוצה עד לעונת 2015-16. החוזה הזה עמד על 25 מיליון דולר בשנה. , צילום: אי פי איי באלמר עם המאסקוט של קליפרס. פריים טיקט, המופעלת על ידי רשת פוקס, החזיקה בזכויות השידור המקומיות למשחקי הקבוצה עד לעונת 2015-16. החוזה הזה עמד על 25 מיליון דולר בשנה. | צילום: אי פי איי באלמר עם המאסקוט של קליפרס. פריים טיקט, המופעלת על ידי רשת פוקס, החזיקה בזכויות השידור המקומיות למשחקי הקבוצה עד לעונת 2015-16. החוזה הזה עמד על 25 מיליון דולר בשנה. , צילום: אי פי איי

על פי הדיווח, המתבסס על אנשים המקורבים לעסקה, החתימה על החוזה תהפוך את הקליפרס לקבוצה הראשונה בקרב 4 ליגות הספורט הבכירות בצפון אמריקה שמחזיקה בזכויות הסטרימינג שלה.

פריים טיקט, המופעלת על ידי רשת פוקס, החזיקה בזכויות השידור המקומיות למשחקי הקבוצה עד לעונת 2015-16. החוזה הזה עמד על 25 מיליון דולר בשנה.

סטיב באלמר, הבעלים של הקליפרס והמנכ"ל לשעבר של מיקרוסופט, מחזיק בדעה שיש לשמור את זכויות הסטרימינג "בבית".

לפי הדיווח, פריים טיקט הגישו לבאלמר אולטימטום לפיו, הקליפרס יוכלו להציע את שירות הסטרימינג רק ללקוחות פריים טיקט. הליגה מחזיקה בזכויות הסטרימינג מחוץ לשוק המקומי.

אגב, השווי הממוצע של קבוצת פוטבול ב-NFL עומד כעת על 2.3 מיליארד דולר, כך לפי הדירוג האחרון שפרסם מגזין פורבס. זוהי עלייה של 22% לעומת השנה האחרונה וכפול השווי הממוצע רק מלפני שלוש שנים.

ההכנסות של הליגה מחוזי שידור נמצאות בעלייה מאז 2011, אך מעניין לציין שהעלייה המשמעותית הראשונה בשווי הקבוצות נרשמה רק בסתיו 2014, שישה חודשים לאחר שסטיב באלמר רכש את קבוצת הכדורסל לוס אנג'לס קליפרס עבור סכום מעורר השתאות של 2 מיליארד דולר.

התחושה היא שהרכישה של באלמר הובילה לתיקון בשווי קבוצות הספורט המקצועיות. אחרי הכל, השווי האמיתי של כל דבר הוא כמה מוכנים לשלם עבורו. למעשה, השווי הממוצע של קבוצות ה-NBA הוכפל מאז הרכישה של באלמר, ל-1.25 מיליארד דולר. במקביל, השווי של קבוצות הבייסבול עלה בשלוש השנים האחרונות בשיעור מעט נמוך יותר של 69%, וטיפס השנה גם לשווי של 1.25 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות