אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הליגה העשירה בעולם פוגעת באוהדים הנכים צילום: רויטרס

הליגה העשירה בעולם פוגעת באוהדים הנכים

לפי הערכות לפחות שליש מהמועדונים בפרמיירליג, בהם ליברפול וצ'לסי, לא עומדים בהתחייבויות שלהם להסדרת הנגישות לאוהדים בכיסאות גלגלים

18.09.2016, 18:43 | שירות כלכליסט
לפחות שליש מקבוצות הפרמיירליג צפויות לפספס את תאריך היעד שלהן להסדרת הנגישות לאוהדים עם מוגבלויות, כך לטענת הארגון שמוביל את הקמפיין. בשנה שעברה הבטיחה הליגה לשפר את האצטדיונים לטובת האוהדים עם מוגבלויות, והודיעה כי המועדונים יצייתו להנחיות הרשמיות עד אוגוסט 2017.ההודעה הזו התקבלה בעקבות חקירה של ה-BBC מ-2014, שמצאה ש-17 מתוך 20 המועדונים לא סיפקו מספיק מקומות לכיסאות גלגלים.

קראו עוד בכלכליסט

ג'ויס קוק, יו"ר ארגון Level Playing Field, אמרה כי העיכוב "אינו מקובל". "להערכתנו לפחות שליש מהמועדונים לא יעמדו בהתחייבויות", הוסיפה. "זו הבטחה שהם הבטיחו לעצמם. הם קבעו את הדדליין".

לפי ההערכות ליברפול היא בין המועדונים שיפספסו את תאריך היעד, זאת על אף שהיא הוציאה לאחרונה 100 מיליון ליש"ט לשיפוץ היציע המרכזי באנפילד. המועדון שדרג את המתקנים שלו לאוהדים עם מוגבלויות, אך השיפורים לא מספיקים כדי לעמוד בדרישות. מליברפול לא נמסרה תגובה על הדיווחים.

גם צ'לסי קרוב לוודאי שלא תעמוד במחויבות. דובר של המועדון מסר: "זהו נושא שיש לקחת ברצינות גמורה, אך יש לנו הגבלות בשל האצטדיון הישן. הגשנו למועצה המקומית בקשה לאישור שיפוץ בסטמפורד ברידג'. אם הבקשה תאושר נבנה אצטדיון חדש שיעמוד בכל הנחיות הנגישות".

אוהדת אברטון. "ליגה בפשיטת רגל מוסרית", צילום: רויטרס אוהדת אברטון. "ליגה בפשיטת רגל מוסרית" | צילום: רויטרס אוהדת אברטון. "ליגה בפשיטת רגל מוסרית", צילום: רויטרס

הלחץ שמופעל על הפרמיירליג בנושא הולך וגדל. לורד הולמס מוועדת השוויון והזכויות איים כי ינקטו צעדים משפטיים אם מועדונים לא יצייתו להנחיות הרשמיות. "חוק השוויון כולל עונשים ברורים שאנחנו עלולים להטיל בסופו של דבר על קבוצות הפרמיירליג", אמר. "מצלמות באיכות HD, הרחבת מושבי האח"מ, את זה הם עושים בתוך רגע. אני חושב שכולם יסכימו שזה הגיוני ביותר שקבוצה בפרמיירליג תהיה נגישה. יש לנו את הליגה העשירה והרווחית ביותר בעולם. היא חייבת להיות גם הליגה הכוללנית ביותר, אחרת היא תהיה בפשיטת רגל מוסרית".

ארגון Level Playing Field פועל כך שכל האוהדים יוכלו ליהנות מחוויה שווה באירועים ספורט חיים, וקוק מאמינה שיש להעניש קבוצות שלא עומדות בכך. "אנחנו מאמינים בענישה בדברים הקשורים לפייר פליי פיננסי, וצריכה להיות תגובה זהה גם בנושא הזה", הסבירה.

בפרמיירליג מסרו בתגובה כי הם עובדים קשה לשפר את הנגישות. "המחויבויות שניתנו בתחום הזה הן נרחבות ויציבו סטנדרטים חדשים לספורט ולסקטורים אחרים", נמסר בהצהרה מהליגה. "כל הקבוצות עובדות להפיכת המגרשים שלהן כך שיעמדו בסטנדרטים ההולמים בתוך מסגרת הזמן עליה הוסכם".

מווטפורד נמסר כי הם "בטוחים ביותר" שיעמדו בדדליין של אוגוסט 2017, בעוד שקריסטל פאלאס מסרו כי נפגשו "עם אדריכלים" ועובדים "על כל האספקטים של הנגישות" וימשיכו לעשות זאת בחודשים הבאים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות