אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי האג"ח הוציאו את לבייב ומקורביו מניהול הסדר החוב צילום: אוראל כהן, עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

בעלי האג"ח הוציאו את לבייב ומקורביו מניהול הסדר החוב

הנהלת אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב נכנעה אתמול לדרישת נציגות האג"ח למנות צוות חדש לניהול הליך הסדר החוב והכנסת משקיעים לחברה. המנכ"ל אברהם נובוגרוצקי וסגן היו"ר נדב גרינשפון, המקורבים ללבייב, לא יוכלו להיכלל בצוות

19.09.2016, 06:51 | אורן פרוינד

מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל נוטלים את מושכות ניהול הסדר החוב לידיהם. ל"כלכליסט נודע כי בפגישה שהתקיימה אתמול בין נציגות האג"ח, שכוללת את פסגות, קרן קלירמק ומנורה, לבין הנהלת החברה, בראשותם של המנכ"ל אברהם נובוגרוצקי ונדב גרינשפון, סגנו של היו"ר לב לבייב, הוחלט למנות צוות חדש שינהל מעתה את תהליך הסדר החוב והכנסת משקיעים לחברה, ולא יכלול את אנשיו של לבייב.

קראו עוד בכלכליסט

הנהלת החברה התנגדה נחרצות לבקשת הנציגות, אולם בסופו של דבר הבינו אנשיו של לבייב שלא נותרה בידיהם ברירה אלא להתגמש. בתום הישיבה סוכם כי יוקם צוות חדש שיכלול, ככל הנראה, את הדח"צים גיורא עופר ונעמי ביליץ בן, הדירקטור הבלתי תלוי שלמה בורוכוב ואת הדירקטור איתן רף שאינו קשור ללבייב. מטעם המחזיקים ימונו משקיף ובנקאי השקעות, שטרם נבחר, שיהיה מקובל על הנהלת אפריקה ישראל שבשליטת לבייב. מי שלא יהיו שותפים להליך מציאת משקיעים הם גרינשפון ונובוגרוצקי שנחשבים מקורבים ללבייב. הצעה זו עדיין צריכה לקבל את אישורו של דירקטוריון החברה.

אפריקה ישראל זקוקה למשקיעים או למימוש נכסים כדי להזרים הון מספיק לתשלום עבור המחזיקים, והחברה צפויה להתחיל לקבל הצעות מצדדים שלישיים בימים הקרובים. "לא יכול להיות שהנהלת החברה תנהל מו"מ עם משקיעים ואנחנו לא נהיה מעורבים", אמר אתמול אחד המוסדיים הגדולים ל"כלכליסט". "יכול להיות שלבייב עצמו יגיש הצעה לרכישת מניות נוספת של אפריקה ישראל ולא הגיוני שאנשיו ינהלו מולו מו"מ. אנחנו רוצים להבטיח את טובת הנושים לפני טובתם של לבייב ואנשיו".

לב לבייב, צילום: אוראל כהן לב לבייב | צילום: אוראל כהן לב לבייב, צילום: אוראל כהן

אפריקה ישראל שחייבת 3.2 מיליארד שקל למחזיקי האג"ח בישראל צפויה לבצע בימים הקרובים פירעון מוקדם של 550 מיליון שקל לשלוש הסדרות (לפי חלקם היחסי). הכסף לפירעון המוקדם הגיע בשבוע שעבר מידיו של לבייב שרכש את מניות (65%) החברה־הבת אפי פיתוח. את המימון לעסקה קיבל לבייב מבנק VTB הרוסי, שמחזיק בשעבוד על קניון אפימול במוסקווה, שבגללו החל הליך הסדר החוב. לאחר מכירת המניות ללבייב והפירעון המוקדם, תהליך ההסדר אמור לקבל דחיפה משמעותית. עיקר הדיונים כרגע נוגע להמרת חוב של מיליארד שקל כלפי בעלי האג"ח ב־25% ממניות החברה. לבייב, או כל משקיע אחר שאולי יימצא, צפוי להזרים לאפריקה במסגרת ההסדר 500-400 מיליון שקל ולקבל 75%-70% ממניותיה בתמורה. בחברה העריכו כי ההסדר יושלם בתוך כמה שבועות.

מאפריקה ישראל לא התקבלה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
סופו של בעל חברה שסידר את שותפיו ידוע
סופו של בעל חברה שסידר את שותפיו ידוע מראש !!! בנק לאומי נתן ללבייב את אפקיקה בתשואה של 20% שרכשה בה את השליטה. בנק לאומי נותר עם 20%. ביום מן הימים "הכלב נשך את היד שנתנה את האוכל" לבייב סידר את בנק לאומי ורכש את מניותיו בנזיד עדשים !!! ומה קרה מהשמים קיבל פס"ד דין ומהו הפס"ד ? בניגוד ליעקב שנאלץ עבור רחל לעבוד גם את לאה סידרו לו מהשמים הסדרחוב לאחר שעסקיו קרסו בשנת 2008-9  שבו הוא צריך לעבוד 7 שנים עבור על אחת ואחת מ- 4 האמהות בשביל לצאת לחופשי !!! זה מה שקורה שבן אדם בוכרי חושב שאוטוטו הוא מחליף תפקידים ונהיה במקום הבורא עולם. הידע אישי ואני אישית סיעתי לו דרך הרו"ח שלו לרכוש את השליטה באפריקה המסקנה: תהיו בני אדם על תחמד את כבשת הרש !!! אתם הבנתם את זה ?
Box  |  19.09.16
4.
רק להבין שמה שכתוב לגבי ההסדר הוא הצעה=
רק להבין שמה שכתוב לגבי ההסדר הוא הצעה= הדלפה. חסר משמעות. צריך לחכות להצעות אמיתיות ובגלוי. ובכל זאת - 75%-70 למשקיע + 25% לבעלי האגח = 0-5% לבעלי המניות הקיימים.  אז מי שרוצה שיהיה לו חלק אחרי ההסדר עדיך לו לקנות היום אגח.  נשאר חוב של 2.6 מיליארד - אז אם לבעלי המניות הקיימים יישאר 5% - זה אומר שיונפקו 4 מיליארד מניות חדשות. בעלי האגח יקבלו 0.4 מניה על כל אגח קיימת. ועדיין ישארו עם חוב של 60 אגורות. אז מי שרוצה מניה - שיקנה 2.6 אגח. 
atuk1  |  19.09.16
לכל התגובות