אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כתב אישום נגד אברך שלא דיווח על הכנסות מהשכרת דירות של מעל למיליון שקל צילום: שאטרסטוק

כתב אישום נגד אברך שלא דיווח על הכנסות מהשכרת דירות של מעל למיליון שקל

לפי כתב האישום, האברך ישראל רייך רכש והשכיר חמש דירות ו-12 יחידות מחסנים מבלי לדווח על כך לרשויות המס. הוא נמנע עד כה מלהתייצב לחקירות ושלח את חברו לשלם סכום מס משוער

19.09.2016, 09:46 | עמרי מילמן

כתב אישום הוגש השבוע נגד ישראל רייך, בן 36 מירושלים, לפיו רכש והשכיר חמש דירות ו-12 יחידות מחסנים מבלי לדווח על כך לרשויות המס. רייך, אברך בישיבה, נאשם בעבירות מרמה לפי פקודת מס הכנסה ולפי חוק מיסוי מקרקעין וכן עבירות נוספות.

לפי כתב האישום, לריין בין היתר דירה בלוד, דירה בקריית גת, מחסנים במודיעין עילית ודירה בצפרירים בירושלים שחולקה. הוא רכש נכסים ודירות בין השנים 2003-2011 להשכירם. חלק מהדירות פיצל למספר יחידות דיור. רייך לא דיווח לרשות המסים על הכנסות מ-2006 ועד יולי 2015, אז החלה חקירתו על ידי פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום, על הכנסות בהיקף של 1.36 מיליון שקל ולא שילם עליהן מס.

מודיעין עילית (ארכיון), צילום: דני סלומון מודיעין עילית (ארכיון) | צילום: דני סלומון מודיעין עילית (ארכיון), צילום: דני סלומון

כפי שמפורט בכתב האישום, לפני כשנתיים, טרם החלה החקירה, נדרש רייך על ידי רשות המסים למלא דיווח אודות פרטיו האישיים והצהרה על מקורות הכנסתו, טופס הכולל פירוט של הנדל"ן שבבעלותו, אולם הוא לא הגיש את הדו"ח הנ"ל. גם לחקירתו הראשונה, בקיץ שעבר לא התייצב רייך, ודאג כי רואת חשבון מטעמו תגיש בדחיפות טופס דיווח עבורו, ושלח את חברו לשלם עבורו מס בגובה 100 אלף שקל. סכום מס זה שולם על פי הערכתו של הנאשם בלבד, ולא לפי שומה שהוציאה לו רשות המסים שכן הוא לא הגיש דו"חות על הכנסותיו. בהמשך היום התייצב הנאשם לחקירה, וזאת רק לאחר שחברו שילם את המס אותו ביקש ממנו הנאשם לשלם, ולאחר שחוקרי רשות המסים פנו אליו מספר פעמים נוספות על מנת שיתייצב לחקירה.

כתב האישום הוגש על ידי פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד דן בהט לבית משפט השלום בירושלים, בו צוין כי אם יורשע קיימת אפשרות כי תבקש התביעה מאסר בפועל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
  דירות ומחסנים מאוד יתכן שהוא משלם משכמתא
  דירות ומחסנים מאוד יתכן שהוא משלם משכמתא מהשכירות שמקבל. אם תעשה חישוב הוא צריך בסה"כ להניח סכום ראשוני פורס משכנתא וגובה שכירות זה לא הופך אותו לעשיר ואיך בכל זאת אברך מממן את הסכום הראשוני? יש כאלה שלומדים חצי יום ויש כאלה שבין לבין מנסים לעשות עסקים.
Chilli  |  22.09.16
לכל התגובות