אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדרי טיעון בפרשת הונאת הביטוח הלאומי של חברת אצ"מ: המעורבים ירצו עבודות שירות צילום: טל שחר

הסדרי טיעון בפרשת הונאת הביטוח הלאומי של חברת אצ"מ: המעורבים ירצו עבודות שירות

החברה לאבזור רכבי נכים תדרכה נכים להונות את הביטוח הלאומי כדי להשיג אבזור יקר מכפי שהיו צריכים. הבעלים צפריר סטמפלר ירצה 6 חודשי עבודות שירות ויחולטו מכספיו שנתפסו 1.6 מיליון שקל

19.09.2016, 16:36 | זוהר שחר לוי

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל היום (ב') את הסדרי הטיעון בפרשת הונאת הביטוח הלאומי שיוחסה לחברת אצ"מ ובעליה. במסגרת הסדרי הטיעון ירצו המעורבים, בהם בעלי החברה, עבודות שירות וישלמו קנסות. החברה עצמה לא תורשע.

החקירה בפרשה נחשפה בינואר 2013 אז נעצר בעלי חברת אצ"מ , צפריר סטמפל, יחד עם עובדים נוספים. החקירה, שהתפתחה בעקבות עדת מדינה שגויסה, התמקדה בחשד כי חברת אצ"מ, אחת החברות הפרטיות הגדולות בארץ לאבזור רכבי נכים, תדרכה נכים כיצד לבנות מצג שווא כך שיאושר להם מהביטוח הלאומי אבזור יקר מכפי הנדרש מהם. לפי האישום, הונאת הביטוח הלאומי הייתה בהיקף של 5.5 מיליון שקל.  

בדצמבר 2014 הואשמו בעלי החברה ו-5 מעובדיה וכן החברה עצמה. בתום הליך גישור מורכב בין הצדדים הושג הסדר הטעון ובמסגרתו

הודתה החברה בעבירה של קבלת דבר במרמה, בעלי החברה הודה גם הוא בעבירה של קבלת דבר במרמה וכן בעבירה של סיוע להפרת אמונים ופעולה ברכוש אסור, לפי חוק איסור הלבנת הון. יתר העובדים הודו והורשעו בעבירות דומות.

במסדרת הסדר הטיעון סוכם כי החברה תמשיך בפעילותה המקצועית ותודה אך לא תורש, ואילו על יתר הנאשמים ייגזרו עונשי מאסר שירוצו בעבודות שירות. סטמפלר, כך לפי ההסדר ירצה 6 חודשי עבודות שירות ויחולטו מכספיו שנתפסו 1.6 מיליון שקל.

השופט בני שגיא ציין בגזר הדין כי במקרה זה אין המדובר במהלך "מרמה" רגיל, אלא במהלך שבסופו של יום, חלק משמעותי מהכספים שנתקבלו, "אכן שימשו לטובת שיפור איכות חייהם של בעלי המוגבלויות".  

אילוסטרציה אילוסטרציה אילוסטרציה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
אף אחד מכל המגיבים לא מבין שבעצם זה
אף אחד מכל המגיבים לא מבין שבעצם זה לא כזה פשוט... ביטוח לאומי לא נותן לנכים את מה שהם בעצם צריכים ולכן חברות ההתקנים מלמדות את הנכים באיזו דרך יוכלו לקבל את המגיע להם. לצערי הרב בןעדות משפילים ויותר מכך לפעמים פוסלים נכה מלהגיע לועדה ללא שום הסבר למרות החמרה במצב בריאותי ואז נוצר מצב ש"צריך" לתחמן את המערכת.... את מי שצריך להאשים זה את ביטוח לאומי, משרד הבריאות והתחבורה ולא את חברות האיבזור שמנסות לעזור לנכים.
Sword  |  23.09.16
3.
מה ההבדל בין הונאת ביטוח זו לבין הונאת
מה ההבדל בין הונאת ביטוח זו לבין הונאת ביטוח בה המוסך שלי ינפח את העבודה ויביא לכך שיחליפו לי לא רק את הדלתות והגלגלים אלא גם את המנוע וגם את הגיר הישנים שלא היו חייבים בהחלפה. ברור שהרווחים שלו גדלו בניפוח העבודה. את כל זה כולם רואים אבל בית המשפט בישראל יורה את החץ ואז מצייר את המטרה. קודם מחליט (מסיבותיו ששמורות עימו, ועם עורכי הדין) שהנאשמים לא ישבו בכלא, ואז מוצא את הנימוקים המתאימים. מדינה מגעילה. לברוח מכאן.
Box  |  19.09.16
לכל התגובות