אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל הברקזיט: זכרונותיו של קמרון שווים פחות משל בלייר צילום: רויטרס

בגלל הברקזיט: זכרונותיו של קמרון שווים פחות משל בלייר

ראש ממשלת בריטניה לשעבר יסתפק ב־1.5 מיליון ליש"ט בגלל הצל הכבד שהטיל משאל העם לפרישה מהאיחוד האירופי על שש שנות כהונתו

19.09.2016, 18:38 | שירות כלכליסט

ראש ממשלת בריטניה לשעבר דיוויד קמרון יאלץ להסתפק בתשלום נמוך בהרבה עבור האוטוביוגרפיה שלו לעומת קודמיו בתפקיד - כך מדווח העיתון הבריטי "סנדיי טיימס".

קראו עוד בכלכליסט

קמרון, שהתפטר מראשות הממשלה ביוני האחרון עם היוודע תוצאות משאל העם על פרישה מהאיחוד האירופי, צפוי להגיש להוצאות ספרים עוד השבוע את התקציר של ספר זכרונותיו שיתאר את ימיו בדאונינג 10.

ברקזיט. נקודת מפנה, צילום: שאטרסטוק ברקזיט. נקודת מפנה | צילום: שאטרסטוק ברקזיט. נקודת מפנה, צילום: שאטרסטוק

לפי הערכות, קמרון יקבל עבור הספר 1.5 מיליון ליש"ט בלבד, זאת לאחר שסוכנו, אד ויקטור, דרש בתחילה 4 מיליון ליש"ט, בדומה לסכומים שקיבלו טוני בלייר ומרגרט תאצ'ר עבור זכרונותיהם, 4.6 מיליון ליש"ט ו־3.5 מיליון ליש"ט, בהתאמה.

ויקטור נאלץ להתפשר על סכום נמוך בהרבה, זאת מכיוון שההוצאות לאור שהיו מעורבות בפרסום הספרים של בלייר ותאצ'ר כיוונו במיוחד לשוק האמריקאי, שם קמרון הוא פחות מוכר. יתרה מכך, העובדה כי מדובר בראש הממשלה שהכריז על משאל העם שיוציא את בריטניה מהאיחוד האירופי, מטילה צל על שש שנות כהונתו. לפי דיווחים בבריטניה, מספר הוצאות לאור פרשו מהמרוץ לרכישת הזכויות לספר, ובשלב זה מובילות ויקינג ומקמילן.

על פי הדיווחים, קמרון, שפרש בשבוע שעבר גם מהפרלמנט, ישקיע את תשעת החודשים הקרובים בכתיבת הספר, בשאיפה לפרסמו בסתיו הבא. להשלמת הכנסה, יגבה קמרון 50 אלף ליש"ט לשעת הרצאה. בנוסף הוא זכאי לקצבה בגובה 115 אלף ליש"ט לשנה לכיסוי הוצאות משרד פרטי, ונציגים מטעמו פנו כבר לסוכני נדל"ן במרכז לונדון במטרה לאתר נכס הולם. לאחר התפטרותו מהפרלמנט פרסמו הצהובונים בממלכה כי קמרון קיבל הצעה מאלון מאסק, אך החליט בשלב זה לא לעבור לסקטור הפרטי.

גם שר האוצר לשעבר, ג'ורג' אוסבורן, כבר מצא לעצמו מקור הכנסה חלופי והצטרף ללשכת הדוברים של וושינגטון, שם חברים גם בלייר וראש הממשלה לשעבר גורדון בראון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
הזכרונות של שניהם לא שווים כלום ולא מעניינים
הזכרונות של שניהם לא שווים כלום ולא מעניינים אף אחד מלבד 10 עיתונאים ו 5 חוקרים במדע המדינה. אבל מאחר וכל ההוצאות לאור נמצאות בשליטת חברי התיאוקרטיה הליברל-בולשביקית,השוחד שמקבל בעל פנקס אדום גבוה מהשוחד שיקבל פרילנסר חיצוני. קמרון הציל את בריטניה מחורבן וודאי באפשרו את המשאל. עכשיו צריך לארגן משאל בארהב על המשך קיומה כמדינה אחת
Rocket  |  20.09.16
2.
בחור טוב דיויד קמרון וגם פוליטיקאי ישר דרך
בחור טוב דיויד קמרון וגם פוליטיקאי ישר דרך שאכל אותה באווילות בריטית אופיינית בגלל הברקזיט שיכול היה למנוע . היום כבר יודעים גם רוב הפוליטיקאים והאזרחים שזאת טעות אבל ממשיכים בה עם עיכובים יזומים אולי יקרה נס . מעל הכל דיויד קמרון היה ידיד גדול של ישראל ואנו מאחלים לו שיצליח בספרו ובכל דבר שירצה לעשות .
Weights  |  19.09.16