אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למכירה מרשות המסים: סמארטפונים יד ראשונה שהוחרמו במכס

למכירה מרשות המסים: סמארטפונים יד ראשונה שהוחרמו במכס

רשות המסים יצאה למכרז להקמת אתר למכירת סמארטפונים שהוחרמו במעברי הגבול. הם יימכרו כמחודשים במחירים דומים למחירי השוק. היקף ההכנסות צפוי להגיע למיליוני שקלים

20.09.2016, 07:04 | עמרי מילמן

רשות המסים יצאה במכרז למציאת חברה שתמכור עבורה טלפונים סלולריים שהיא מחרימה במכס בשדות התעופה, בנמלים ובמעברים היבשתיים של ישראל.

 

עד לפני כשנה נהגו ברשות למכור את כל הרכוש שהוחרם ממבריחים מבלי לבדוק אותו, מה שהוביל למכירה במחירים נמוכים מאוד יחסית לשוק ולכך שהרוכשים היו בעיקר מאכערים. כך, לדוגמה, המחיר הממוצע לסמארטפון עמד על 380 שקל. מטרת המהלך היא להנגיש את רכישת המכשירים לציבור ולגבות עליהם מחירי שוק, וכך להגדיל את התמורה לקופת המדינה.  

אייפונים מוברחים שהוחרמו במכס אייפונים מוברחים שהוחרמו במכס אייפונים מוברחים שהוחרמו במכס

 

בשנה האחרונה הפעילה רשות המסים פיילוט למכירת טלפונים סלולריים מוחרמים שנבדקו ועברו תיקונים במקרה הצורך - ועל כן מוגדרים

כמחודשים ולא כחדשים - דרך חנות אינטרנטית במקום במכרזים הרגילים. כאן המחיר הממוצע למכשיר כבר עמד על 3,000 שקל, והיקף המכירות בין ספטמבר 2015 לספטמבר 2016 הגיע ל־3 מיליון שקל. לשם השוואה, בשנה הקודמת התמורה מכלל מכירות המוצרים שהוחרמו במכס, כולל מחשבים, שעונים ועוד, הגיעה ל־2 מיליון שקל בלבד.

רשות המסים טרם חשפה כיצד תחולק התמורה ממכירת המכשירים בין הספקים לבין קופת המדינה. תקופת ההתקשרות הראשונית היא שנה אחת, אבל ניתן יהיה להאריכה לשלוש שנים. לפי תנאי המכרז, על החברות הניגשות להיות בעלות אתר אינטרנט פעיל לממכר טלפונים סלולריים ומוצרי מדיה נלווים, וכי מחזור המכירות של הטלפונים הסלולריים צריך לעמוד על יותר מ־2 מיליון שקל בשנתיים האחרונות.

בנוסף קובע המכרז כי על החברה הזוכה לספק גם שירותי מעבדה או השלמות ערכה למכשירים, במטרה להפוך את הטלפונים הסלולריים למוצרים שכלל הציבור יכול לרכוש. הליך הבחירה צפוי להסתיים עד סוף השנה הנוכחית, ואז יחל השיווק לציבור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות