אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.די.בי דורשת מהפיקוח: שחרר 5% מניות כלל ביטוח לשעבוד צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

אי.די.בי דורשת מהפיקוח: שחרר 5% מניות כלל ביטוח לשעבוד

החברה פנתה במכתב לפיקוח על הביטוח כי יורה לנאמן משה טרי לאפשר שעבוד המניות כדי שאי.די.בי תוכל לשחרר 84 מיליון שקל מכספי הגיוס

20.09.2016, 07:22 | גולן חזני

אי.די.בי פתוח פנתה אתמול לפיקוח על הביטוח ודרשה להורות לנאמן המניות משה טרי, לשחרר 4.99% ממניות כלל ביטוח כדי שתוכל לשעבדן.

קראו עוד בכלכליסט

הדרישה הועברה בעקבות הדיון בבג"ץ בשבוע שעבר, שקבע כי על המפקחת על הביטוח דורית סלינגר להסביר תוך 30 יום את התנגדותה לאפשר לאי.די.בי לשעבד 4.99% ממניות כלל ביטוח למחזיקי אג"ח סדרה י"א שגייסה החברה לפני חודש. אי.די.בי גייסה 325 מיליון שקל וביקשה לשעבד תמורתם 19% ממניות כלל ביטוח, אך בית המשפט אישר 4.99%, בכפוף לדחיית התנגדותה של המפקחת לאחר שתגיש את נימוקה בנושא. עם זאת המפקחת הסירה התנגדותה לשחרור מנה זו.

במכתב טוען עו"ד קאופמן בשם אי.די.בי כי לאור הדיון בבית המשפט ההנחיה הקודמת של סגנה של סלינגר, פיני שחר, לנאמן טרי, שלא לתן אפשרות לשעבוד כלשהו למניות כלל, נעשתה בחוסר סמכות. ממשרד המפקחת לא השיבו לפניה. אי.די.בי מבקשת לשעבד 4.99% מהמניות שברשותה שיאפשרו שחרור של 84 מיליון שקל מכספי הגיוס הנמצאים בנאמנות, כך תוכל החברה לפרוע תשלום קרן של 90 מיליון שקל לבנק הפועלים.

מימין אדוארדו אלשטיין בעל השליטה באי די בי ודורית סלינגר המפקחת על הביטוח, צילומים: עמית שעל מימין אדוארדו אלשטיין בעל השליטה באי די בי ודורית סלינגר המפקחת על הביטוח | צילומים: עמית שעל מימין אדוארדו אלשטיין בעל השליטה באי די בי ודורית סלינגר המפקחת על הביטוח, צילומים: עמית שעל

אי.די.בי שבשליטת אדוארדו אלשטיין, מחזיקה ב־%55 ממניות כלל ביטוח בשווי של 1.2 מיליארד שקל. מניות השליטה נמצאות כיום תחת שליטתו של נאמן, משה טרי, שמונה לתפקידו על ידי הפיקוח על שוק ההון והביטוח במשרד האוצר.

באי.די.בי פנו למפקחת סלינגר בבקשה שתאשר את שעבוד המניות, אולם סלינגר התנגדה, בטענה כי שיעבוד המניות פוגע במתווה שנקבע על ידה למכירת מניות השליטה בכלל ביטוח. מחר צפוי דיון בבית המשפט המחוזי בעתירתו של הנאמן משה טרי לבית המשפט להורות לו אם לבצע את מיתווה הממונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות