אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל באייר יוצא להגנה על עסקת הענק עם מונסנטו צילום: איי אף פי

מנכ"ל באייר יוצא להגנה על עסקת הענק עם מונסנטו

וורנר באומן אמר בשיחה עם משקיעים כי רכישת חברת הזרעים ב-66 מיליארד דולר משקפת את האסטרטגיה המוצהרת של החברה. "כבר בספטמבר 2014 אמרנו באופן ברור שאנחנו מתכוונים להגדיל את הפורטפוליו שלנו"

20.09.2016, 13:07 | מיקי גרינפלד

באייר (Bayer) יוצאת להגנה על עסקת הענק עם מונסנטו. מנכ"ל חברת הפארמה הגרמנית וורנר באומן (Werner Baumann) אמר היום כי ההחלטה לרכוש את חברת הזרעים תמורת 66 מיליארד דולר צפויה לשפר מהותית את תוצאותיה של באייר.  

קראו עוד בכלכליסט

באומן הבהיר בשיחה עם משקיעים ואנליסטים כי העסקה לא צריכה להפתיע, שכן היא היתה הוצאה לפועל של אסטרטגיה ידועה. "בניגוד לאמירות בשווקים לפיהן העסקה הזו באה משום מקום, נדרש לציין שכבר בספטמבר 2014 אמרנו באופן ברור שאנחנו מתכוונים להגדיל את הפורטפוליו שלנו, בתחום הטיפול הרפואי ובתחום החקלאות", אמר באומן.

בשבוע שעבר הודיעה באייר על רכישת מונסנטו בעסקת מזומן על פי שווי מניה של 128 דולר, פרמיה של 22% על שווי המניה בעת ההודעה ושל 44% על שוויה בתחילת המגעים בין הצדדים, ב-9 במאי השנה. מונסנטו נענתה להצעה זו לאחר דחייה של שלוש הצעות קודמות. בשבוע שחלף מאז ירדה מניית מונסנטו (בניו יורק) ב-4.5% ומניית באייר ירדה (בפרנקפורט) ב-2.5%.

באייר העלתה הבוקר את תחזית ההכנסות של חטיבת התרופות ל-10 מיליארד יורו, מול תחזית קודמת של 7.5 מיליארד דולר.

מנכ"ל החברה הגרמנית עדכן במקביל כי חטיבת החקלאות והזרעים של באייר צפויה לרשום שיעור רווח של 30% בתוך 3 שנים מהשלמת הרכישה של מונסנטו, מול שיעור רווח של 27% ב-2015.

באייר ומונסנטו ציינו בדיווח הרשמי על המיזוג כי השלמתו צפויה בסוף 2017. באומן אמר הבוקר למשקיעים כי הוא בטוח שבאייר תשלים בהצלחה את הסינרגיה בין החברות והזכיר את הניסיון המוצלח שצברה בעבר בתחום זה - בין היתר בעסקה הבולטת של רכישת חטיבת 'מעבר לדלפק' ממרק (Merck) תמורת 14 מיליארד דולר.

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות