אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיפה: מינואר יוטל קנס על רכבי דיזל כבדים בעיר צילום: נמרוד גליקמן

חיפה: מינואר יוטל קנס על רכבי דיזל כבדים בעיר

העיר תהפוך לראשונה בארץ שתוחמת שכונות לכניסת כלי רכב מזהמים. מי שיתקין מסנן ייחודי יקבל אישור נסיעה נקודתי

21.09.2016, 08:01 | ליאור גוטמן

מועצת עיריית חיפה אישרה אתמול את התוכנית הממשלתית להפחתת זיהום האוויר בעיר, הכוללת הטלת קנסות בגובה 500–700 שקל על רכבי דיזל שייכנסו למרכז העיר החל מ־1 בינואר 2017. בכך תהפוך חיפה לעיר הראשונה בארץ שתוחמת שכונות לכניסת כלי רכב מזהמים, כולל סגירת רוב שכונות המגורים בעיר לכניסת רכבי דיזל מכל הסוגים (מוניות, פרטי, אוטובוסים ומשאיות אשפה).

קראו עוד בכלכליסט

בשלב הראשון תוגבל כניסתם לאזורי המגורים של רכבי דיזל כבדים (במשקל 3.5 טון ומעלה, כגון משאיות חלוקה או מערבלי בטון) משנת ייצור 2005 או ישן יותר. בשלב השני תוגבל כניסת רכבי דיזל במשקל קטן מ־3.5 טון מ־2006 או ישן יותר ומוניות מ־2009 ומטה. מי שיתקין ברכבו מסנן ייעודי, שיוצע במחיר מסובסד, יקבל אישור נקודתי לנוע באותם אזורים.

בעירייה טוענים ששיעור ההפחתה במזהמים הצפוי בשל יישום השלב הראשון הוא בכ־13% לחלקיקים נשימים מסוג PM 2.5 ו־4% לתחמוצות חנקן. ראש העירייה יונה יהב אמר על התוכנית ש"מה שעבד באירופה, יעבוד גם בארץ".

יונה יהב ראש עיריית חיפה, צילום: ענר גרין יונה יהב ראש עיריית חיפה | צילום: ענר גרין יונה יהב ראש עיריית חיפה, צילום: ענר גרין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
רק הפגנה של מליון איש מסביב לבית של
רק הפגנה של מליון איש מסביב לבית של יהב. רק כך פוליטיקאים מבינים. קרא את האוטוביוגרפיה של ניקסון על מה שכנע אותו להתחיל לצאת מויטנאם. הפגנות המוניות מסביב לבית הלבן שגרמו להציב אוטובוסים מסביב למתחם מחשש שההמונים יפרצו את מחסומי המשטרה ויגיעו אליו.
Clover  |  22.09.16
לכל התגובות