אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשובה במו"מ עם רשת פתאל להקמת מלון בבניין מטה דלק צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

תשובה במו"מ עם רשת פתאל להקמת מלון בבניין מטה דלק

הבניין בהרצליה פיתוח, שנרכש בדצמבר על ידי קבוצת דלק ב־245 מיליון שקל, יהפוך למשכנה החדש של ההנהלה. אך דלק זקוקה רק ל־12% משטחו ומחפשת שוכר. פתאל צפויה להתחלק עם דלק ברווחי המלון לפי מנגנון שייקבע מראש

21.09.2016, 07:11 | גולן חזני

קבוצת דלק תשכיר את מרבית בניין המשרדים בהרצליה שרכשה לאחרונה מחברת התעבורה דן. ל"כלכליסט" נודע כי הקבוצה מנהלת מו"מ מתקדם עם דוד פתאל להקים בית מלון בשטח זה. 

קראו עוד בכלכליסט

בדצמבר האחרון רכשה דלק מדן את הבניין שממוקם בפינת הרחובות אבא אבן ונעמי שמר על מגרש בשטח 4.8 דונם, כולל 11 אלף מ"ר בנוי ו־350 חניות תת קרקעיות. העסקה בוצעה במחיר של 245 מיליון שקל. בדלק בוחנים אפשרות נוספת של השכרת השטח לחברת הייטק אמריקאית, אך בקבוצה מעדיפים לנצל את האפשרות להפעיל מלון שיעניק לקבוצה הכנסות גבוהות יותר.

דלק שבשליטת (61%) יצחק תשובה ושמנוהלת על ידי אסי ברטפלד, מעבירה לשם את משרדיה ששכנו משנת 1999 בבניין משרדים צנוע ברחוב גיבורי ישראל באזור התעשייה הדרומי בנתניה, עיר מגוריו של תשובה. בניין המשרדים אמור להפוך למשכנם החדש של הנהלת הקבוצה ומטות החברות שנמנות עמה. כבר היום ממוקמים בהרצליה פיתוח משרדיהן של שותפויות החיפושים שבשליטת דלק, אבנר ודלק קידוחים.

שטח המשרדים לו זקוקה דלק הוא 12%–13% בלבד מהשטח הבנוי של 11 אלף מ"ר, כך שהשטח המיועד למלון עומד על כ־9,500 מ"ר. הבניין הוא חלק משינוי ייעוד אזורי של עיריית הרצליה שאמורה לאפשר הפעלת בית מלון או דירות מגורים בשטחי משרדים באזור. מודל הפעילות של המלון לא נקבע אולם פתאל צפויה לשכור את השטח, לשפץ ולהסב אותו לחדרי מלון ולהפעיל אותו כך שדלק תקבל חלק מהרווחים לפי מנגנון שייקבע ביניהן.

בין תשובה ובעל השליטה (71%) ברשת פתאל, דוד פתאל, יחסים עסקיים ואישיים קרובים. השניים מחזיקים במשותף במלון סיטי טאוור ברמת גן ופתאל שוכר מתשובה ומפעיל את מלונות ליאונרדו בחיפה ובאר שבע. בעבר מכר תשובה לפתאל שני בתי מלון באילת.

קבוצת פתאל היא קבוצת המלונאות הגדולה בארץ עם 17 אלף חדרים ב־100 בתי מלון בישראל ובאירופה. את 2015 סיימה פתאל ברווח נקי של 164 מיליון שקל, צמיחה של 70% בהשוואה ל־2014. גורמי נדל"ן בהרצליה טענו כי דלק התקשתה להשכיר את השטח לחברות שביקשו לשכור שטחים קטנים יותר, מאחר שהביקושים באזור אינם גבוהים בתקופה זו ולכן היא מעדיפה את האלטרנטיבה הנוכחית של שוכר יחיד גדול.

מקבוצת דלק נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען בכתבה, בית קבוצת דלק החדש מעורר עניין רב אצל שוכרים פוטנציאליים רבים. בין שאר ההצעות קיימת גם זו של הקמת מלון. בשלב זה טרם התקבלה כל החלטה סופית בעניין תמהיל השוכרים של הבניין".

דלק נמצאת בהליך מסיבי של מימוש נכסיה בשווי של מיליארדי שקלים. מדובר בנכסים שאינם בתחום חיפושי הנפט, הגז ואנרגיה, כלומר אינם בליבת הפעילות של החברה.  

דוד פתאל, צילום: גלעד קוולרצ דוד פתאל | צילום: גלעד קוולרצ'יק דוד פתאל, צילום: גלעד קוולרצ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות