אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כישלון שני למשפחת רשף בניסיון למחוק את כתר צילום עמית שאבי

כישלון שני למשפחת רשף בניסיון למחוק את כתר

תצטרך להעלות בשלישית את הצעת הרכש ל־12.65% מהמניות או להגדיל את אחזקות הציבור ל־15%

20.09.2016, 20:03 | רעות שפיגלמן

בעלת השליטה בכתר הוצאה לאור, ארלדן שבשליטת משפחת רשף, תצטרך להעלות שוב את הצעת הרכש שלה או לנקוט צעדים שיבטיחו את עמידתה של החברה בכללי השימור של הבורסה.  

קראו עוד בכלכליסט

היום הודיעה כתר שהצעת הרכש למניות שבידי הציבור (12.65%) לא נענתה בשיעור הנדרש. ההצעה, שחייבה היענות של 9.1% מבעלי המניות, זכתה להיענות של 8.52% בלבד. ההצעה התבססה על מחיר של 12.03 שקל למניה ושיקפה לכתר שווי של 102.5 מיליון שקל, בעוד שווי השוק של כתר הוא 102.76 מיליון שקל.

ארלדן נאלצה בשבוע שעבר להעלות את הצעת הרכש המקורית שלה, שעמדה על 11.067 שקל למניה ושיקפה לכתר שווי של 92.2 מיליון שקל — הזהה להון העצמי החשבונאי שהציגה כתר בדו"חות הרבעון השני השנה.

הצעה זו לא שיקפה שני אירועים שתומכים במחיר גבוה יותר: אופציה שמכרה תמורת 5.3 מיליון שקל לרכישת קרקע בירושלים, המקנה זכות לרכוש את הקרקע ב־106 מיליון שקל (הנכס מופיע במאזני כתר לפי שווי של 80 מיליון שקל); והשלמת מכירת פעילות ההוצאה לאור של כתר לחברת מודן תמורת סכום של 26.5 מיליון שקל. הרציונל מאחורי הצעת הרכש המקורית, שלא עמד במבחן המציאות, היה שהיא אמנם אינה משקפת את האירועים שצפויים לתרום להגדלת ההון העצמי, אך מנגד פעילות הכריכה והדפוס שנשארה בחברה היא הפסדית ולכן גם אותה יש להביא לביטוי בתמחור הצעת הרכש.

לא מן הנמנע שארלדן תפרסם בקרוב הצעת רכש מעודכנת, או לחלופין תמכור מניות, כך ששיעור אחזקות הציבור בכתר יהיה גבוה מ־15%, כפי שנדרש על פי כללי השימור.

צלי רשף, מבעלי השליטה בכתר , צילום: חיים צח צלי רשף, מבעלי השליטה בכתר | צילום: חיים צח צלי רשף, מבעלי השליטה בכתר , צילום: חיים צח

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות