אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנשיא החדש של אופ"א לא יוכל לבטל את השינויים בליגת האלופות צילום: איי פי

הנשיא החדש של אופ"א לא יוכל לבטל את השינויים בליגת האלופות

הנשיא החדש של אופ"א, אלכסנדר צ'פרין, אמנם הבטיח שישמיע את קולם של החלשים אך הוא קרוב לוודאי שלא יוכל לבטל את השינויים לליגת האלופות, שמטיבים עם הקבוצות הגדולות באירופה והכעיסו ליגות שהתלוננו שלא התייעצו איתן

21.09.2016, 13:41 | שירות כלכליסט
הנשיא החדש של אופ"א, אלכסנדר צ'פרין, אמנם הבטיח שישמיע את קולם של החלשים אך הוא קרוב לוודאי שלא יוכל לבטל את השינויים לליגת האלופות, שמטיבים עם הקבוצות הגדולות באירופה והכעיסו ליגות שהתלוננו שלא התייעצו איתן.

קראו עוד בכלכליסט

 אולי יבחנו את זה מחדש ב-2021, אך בכל הנוגע ל-2018 זה יישאר כפי שהוחלט, צילום: איי אף פי אולי יבחנו את זה מחדש ב-2021, אך בכל הנוגע ל-2018 זה יישאר כפי שהוחלט | צילום: איי אף פי  אולי יבחנו את זה מחדש ב-2021, אך בכל הנוגע ל-2018 זה יישאר כפי שהוחלט, צילום: איי אף פי

בשעות הראשונות לכניסתו לתפקיד במקומו של מישל פלאטיני אמר צ'פרין את הדברים הנכונים שיפייסו את המדינות בדירוגים הנמוכים והבינוניים, שהצביעו עבורו בשל התחייבותו לעבור מחדש על הרפורמות עליהן הסכימה אופ"א בעיקר כדי לבלום את האפשרות של הקמת סופר ליגה. אך בפגישה של כל 55 ההתאחדויות הלאומיות שנערכה מיד לאחר הבחירות, התגלעה מחלוקת בין הבכירים לאחר שנודע כי השינויים, שאמורים להיכנס לתוקף לשלוש עונות החל מעונת 2018-19 לא יבוטלו עד לסוף התקופה המדוברת, זאת על אף המחאות הנרחבות.

באתר Insideworldfootball מדווחים שבפגישה שנערכה בדלתיים סגורות, מזכ"ל ההתאחדות ההולנדית ביקר את אופ"א בטענה שלא התייעצה מספיק עם הגורמים המעורבים.

לפי הדיווחים, בשלב זה דיוויד גיל מאנגליה הפנה אצבע מאשימה כלפי מייקל ואן פראח, מנכ"ל ההתאחדות ההולנדית שהפסיד בבחירות לצ'רפין.

גם ואן פראח הבטיח לעבור מחדש על השינויים המתוכננים בליגת האלופות אם ייבחר. אולם גיל, חברו של ואן פראח לוועד הפועל של אופ"א טען כי הוא דווקא היה בעל תפקיד מרכזי בניסוח השינויים. "גיל נעמד וחשף את ואן פראח לפני כולם, טען שהיה מעורב כבר מההתחלה ובעל תפקיד מרכזי בתהליך כולו", סיפר אחד הבכירים. "נראה שהוא לא שיתף את ההתאחדות שלו במידע. מייקל כמובן הגן על עצמו, אך רק יצא מטופש".

העובדה שאנגליה הצביעה בגלוי בעד ואן פראח (הוא זכה רק ב-13 קולות לעומת 42 לצ'פרין) הופכת את ההתערבות של גיל למפתיעה אף יותר. אך נראה שגיל שתומך נלהבות בשינויים בליגת האלופות, לא התכוון לאפשר לואן פראח לחמוק בלי לקחת אחריות על נושא שגרם לעוינות ומחלוקות רבות.

"גיל אמר שזו התוצאה הטובה ביתר שיכולנו לצפות לה", הוסיף הבכיר, שדבריו זכו לתמיכה מצד נציגים נוספים.

"היו לא מעט תסכול מצד החברים. האווירה לא הייתה טובה. אחת ההתאחדויות אף הציעה שלוועד הפועל לא תהיה הסמכות ושהקונגרס יהיה מי שיחליט. אבל אנחנו נמצאים איפה שאנחנו. צ'פרין אולי יבצע שינויים קלים בקצוות, אבל הרפורמות לא יבוטלו. לרוע המזל, אנחנו בשלב מתקדם מדי. אולי יבחנו את זה מחדש ב-2021, אך בכל הנוגע ל-2018 זה יישאר כפי שהוחלט". החבילה לעונות 2018-21 כוללת גם חלוקה מוגבלת של ההכנסות.

הערות מהסוג הזה קרוב לוודאי שיכעיסו מחדש את הליגות האירופיות, וכן את המועדונים הפחות גדולים, שאיימו לנקוט בפעולות נגד החבילה אם אופ"א לא תבצע סיבוב פרסה. "בסך הכל מדובר בחבילה סבירה. מועצת איגוד המועדונים האירופיים אישרה אותה, ואי אפשר להמשיך במו"מ לנצח. אי אפשר לעבור 2,000 מועדונים ולראות אם הם מרוצים", הוסיף הבכיר.

צ'פרין ישתתף השבוע באירוע הרשמי הראשון שלו, חשיפת לוגו יורו 2020 בלונדון. הוא כבר קיים את הישיבה הראשונה של הוועד הפועל, אך לפי הדיווחים נושא ליגת האלופות כלל לא עלה שם לדיון. "זו הייתה פגישה טובה וכולם רצו לתרום", סיכם בסיומה. "מבחינתי הכל מתרחש כל כך מהר. זה מטורף".

הנושא העיקרי בישיבה היה ההכרזה על קייב כמארחת גמר ליגת האלופות ב-2018, לצד טאלין שתארח את גמר הסופר קאפ האירופי באותה שנה.

במקביל, הוכרז כי תיאדור תיאדורידיס, ששימש כמזכ"ל אופ"א מאז עזב ג'איני אינפנטינו לתפקיד נשיא פיפ"א ישמש בתפקיד באופן קבוע, הודות להמלצה אישית מצידו של צ'פרין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות