אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-NFL תשקיע 100 מיליון דולר במאבק בזעזועי מוח צילום: אי פי איי

ה-NFL תשקיע 100 מיליון דולר במאבק בזעזועי מוח

ליגת הפוטבול של צפון אמריקה (NFL) תקצה 60 מיליון דולר לפיתוח טכנולוגיות שישפרו את הקסדות ועוד 40 מיליון דולר בחמש השנים הבאות לחקר רפואי, בייחוד מדעי המוח, זאת כחלק מיוזמה חדשה לשיפור הבטיחות והבריאות של השחקנים

21.09.2016, 14:07 | שירות כלכליסט
ליגת הפוטבול של צפון אמריקה (NFL) תקצה 60 מיליון דולר לפיתוח טכנולוגיות שישפרו את הקסדות ועוד 40 מיליון דולר בחמש השנים הבאות לחקר רפואי, בייחוד מדעי המוח, זאת כחלק מיוזמה חדשה לשיפור הבטיחות והבריאות של השחקנים.

קראו עוד בכלכליסט

הסדר על קרוב למיליארד דולר ליישב אלפי תביעות שהגישו שחקנים לשעבר מחכה לאישור בית המשפט. במקביל לפני מספר ימים הכריזו ה-NFL ואיגוד השחקנים על פתיחה של חקירות נפרדות סביב ביצוע פרוטוקול זעזועי המוח, זאת לאחר שה-MVP היוצא של הליגה קאם ניוטון ספג מכה בראש במשחק הפתיחה של הליגה. , צילום: רויטרס הסדר על קרוב למיליארד דולר ליישב אלפי תביעות שהגישו שחקנים לשעבר מחכה לאישור בית המשפט. במקביל לפני מספר ימים הכריזו ה-NFL ואיגוד השחקנים על פתיחה של חקירות נפרדות סביב ביצוע פרוטוקול זעזועי המוח, זאת לאחר שה-MVP היוצא של הליגה קאם ניוטון ספג מכה בראש במשחק הפתיחה של הליגה. | צילום: רויטרס הסדר על קרוב למיליארד דולר ליישב אלפי תביעות שהגישו שחקנים לשעבר מחכה לאישור בית המשפט. במקביל לפני מספר ימים הכריזו ה-NFL ואיגוד השחקנים על פתיחה של חקירות נפרדות סביב ביצוע פרוטוקול זעזועי המוח, זאת לאחר שה-MVP היוצא של הליגה קאם ניוטון ספג מכה בראש במשחק הפתיחה של הליגה. , צילום: רויטרס

במכתב פתוח תחת השם "שחקו חכם: שחקו בטוח", שפורסם באתר הליגה, מסביר הקומישינר רוג'ר גודל כי הליגה מקימה מועצה מדעית עצמאית "שתפתח בתהליך ברור לזיהוי ותמיכה בהצעות המשכנעות ביותר לחקר מדעי בנוגע לזעזועי מוח, פגיעות ראש וההשפעות ארוכות הטווח שלהן. "זוהי דוגמה לאופן שבו ניתן למדע להוביל את הדרך", כתב גודל.

ההכרזה מגיעה בתקופה שבה ההתמודדות של ה-NFL עם פגיעות ראש והסכנות שכרוכות במשחק הפוטבול זוכות לתשומת לב מיוחדת.

הסדר על קרוב למיליארד דולר ליישב אלפי תביעות שהגישו שחקנים לשעבר מחכה לאישור בית המשפט. במקביל לפני מספר ימים הכריזו ה-NFL ואיגוד השחקנים על פתיחה של חקירות נפרדות סביב ביצוע פרוטוקול זעזועי המוח, זאת לאחר שה-MVP היוצא של הליגה קאם ניוטון ספג מכה בראש במשחק הפתיחה של הליגה.

המכתב של גודל רמז גם על שינויים נוספים בחוקים לגבי בעיטת הפתיחה (kickoffs), וכתב: "מוטל עלינו להמשיך ולעקוב אחר הנתונים העונה ולבחון אפשרויות נוספות שיובילו למשחק בטוח יותר".

בעלי הקבוצות אישרו את המימון ליוזמות החדשות בפגישתם במאי. "ה-NFL היא מובילה בנושאי בריאות וביטחון בדרכים שונות, והתקדמנו בשנים האחרונות", כתב עוד גודל. "אך בכל הקשור להתמודדות עם פגיעות ראש במשחק, אני לא מרוצה וגם בעלי הקבוצות לא מרוצים. אנחנו יכולים להשתפר וכך נעשה".

הליגה תרמה בעבר 30 מיליון דולר למימון מחקרים במכון הלאומי לבריאות – התחייבות שספגה ביקורת בקיץ שעבר, כולל דו"ח של הקונגרס שהאשים שבליגה ניסו להתערב בהליך בחירת

המענק. (ב-NFL הכחישו את ההאשמות).

גודל במכתבו מסביר כי מטרת ההקצאה של 40 מיליון דולר היא "לפתוח במחקר מדעי לבחינת ההשפעות ארוכות הטווח של זעזועי מוח, השכיחות של אנצפלופתיה טראומטית כרונית (CTE), ומה ניתן לעשות לשפר את הבריאות ארוכת הטווח של השחקנים. זה כולל השקעה במחקר לבדיקת דרכים חדשות ויעילות לטפל בזעזועי מוח".

לפי גודל, בין היעדים של מימון פיתוח קסדות נמנים בחינת הרעיון של קסדות במבנים ספציפיים, שיתבססו על נתונים המראים כי שחקנים מקבלים סוגים שונים של פגיעות בראש.

ביולי, הודיע גודל לקבוצות שה-NFL תעסיק "רופא מוערך ביותר" שיעבוד במשרה מלאה במטה הליגה. המשרה הזו עוד לא אוישה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות