אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סינגפור - הכי טובה לאזרחים זרים: "שיפרנו את איכות חיינו" צילום: Flickr/William Cho

סינגפור - הכי טובה לאזרחים זרים: "שיפרנו את איכות חיינו"

כך קובע הדירוג השנתי של בדירוג השנתי של HSBC. כ-30% מהעובדים הזרים בסינגפור מרוויחים מעל 200 אלף דולר בשנה; שבדיה הוכתרה כמקום הטוב ביותר לגדל בו ילדים, ושוויץ מציעה את השכר הגבוה ביותר

21.09.2016, 12:32 | שירות כלכליסט
סינגפור היא היעד הטוב ביותר לאזרחים זרים. העיר-מדינה שמרה על התואר, זו השנה השנייה ברציפות, בדירוג השנתי של המדינות הטובות ביותר לאזרחים ועובדים זרים שמפרסם HSBC. ניו זילנד דורגה שנייה, ואחריה קנדה, צ'כיה ושוויץ שסגרה את החמישייה הראשונה.

הדירוג, המתפרסם זו השנה התשיעית, מתבסס על ראיונות עם כ-27 אלף אנשים שגרים כיום במדינה שאינה ארץ המוצא שלהם. הנשאלים מתגוררים ב-190 מדינות ברחבי העולם, כשרק 45 מדינות נכנסו לדירוג הסופי. כל מדינה קיבלה ניקוד בשלוש קטגוריות עיקריות: כלכלה, חוויה ומשפחה, שמכסות נושאים הנוגעים לקריירות, הרווחה הפיננסית ואיכות החיים של מהגרי העבודה במדינות שונות.

בסינגפור חוסכים יותר

סינגפור זכתה בבכורה לאחר שמרבית הנשאלים הודו כי לאחר המעבר חל שיפור באיכות החיים שלהם. מעל 60% מהנשאלים אמרו שהרוויחו בה יותר מכפי שהרוויחו במולדת שלהם. שיעור דומה של נשאלים אמר כי הוא חוסך שם יותר, בעוד ש-73% הביעו ביטחון בבריאות הכלכלה המקומית, ו-58% מאמינים שסינגפור היא מקום טוב להקים בה עסק.

מלבד סינגפור, שזכתה בדירוג הכללי, שבדיה הוכתרה כמקום הטוב ביותר לגדל בו ילדים, ושוויץ מציעה את השכר הגבוה ביותר: בסביבות 30% מהעובדים הזרים במדינה הודו כי הם מרוויחים מעל 200 אלף דולר. הודות לכך זכתה שוויץ גם במקום הראשון בקטגוריית הכלכלה, שמתייחסת למצב הפיננסי של הנשאלים, הכלכלה המקומית וחיי העבודה במדינה. מנגד, שוויץ זכתה בציון נמוך יחסית במדד החברתי – 35% בלבד אמרו שמצאו בקלות חברים במדינה, ומעל מחצית הודו שקשה להשתלב בקהילות המקומיות.

לעומת זאת, ברזיל הוכרזה כמדינה הכי פחות מועדפת על העובדים, אחרי מצריים שדורגה לפני אחרונה.

10 המדינות הטובות ביותר לאזרחים ועובדים זרים:

סינגפור: בהיותה מרכז פיננסים עולמי סינגפור מציעה הזדמנויות להתקדם בקריירה ואיכות חיים גבוהה. מעל רבע מהעובדים הזרים מרוויחים יותר מ-200 אלף דולר בשנה. סינגפור מציעה גם חיי חברה מגוונים, ו-57% מהנשאלים סיפרו כי היה להם קל להתרגל לתרבות המקומית ולאורח החיים. 

ניו זילנד: אנשים שמחפשים הרפתקאות, חיי חברה ומקום מעורר השראה לגדל בו ילדים ימצאו הכל בניו זילנד. מרבית הנשאלים טענו כי השתלבו היטב בקהילה המקומית ו-77% הודו שאיכות החיים שלהם השתפרה.

אוקלנד, ניו זילנד , צילום: spwise.com אוקלנד, ניו זילנד | צילום: spwise.com אוקלנד, ניו זילנד , צילום: spwise.com

קנדה: עלתה 3 מקומות לעומת הדירוג של השנה שעברה. מדינה נוספת שמציעה איכות חיים גבוהה וקל להשתלב בה. נקודה חיובית נוספת בקנדה היא הגישה שלה בנושאי גיוון חברתי. קנדה הייתה אחת המדינות הראשונות בעולם שאישרה בחוק נישואים חד מיניים, והיא אימצה מדיניות של רב תרבותיות. 

קלגרי, קנדה, צילום:cc By AJ Baxter קלגרי, קנדה | צילום:cc By AJ Baxter קלגרי, קנדה, צילום:cc By AJ Baxter

צ'כיה: רשמה זינוק לעומת אשתקד, אז דורגה במקום ה-18. בעיקר הודות לניקוד גבוה בקטגוריית המשפחה. צ'כיה זכתה למחמאות מצד הנשאלים גם בכל הקשור לאיזון בין עבודה וחיים פרטיים.

פראג, צ פראג, צ'כיה | צילום: דוד הכהן פראג, צ

שוויץ: יציבות ארוכת טווח ואמון בכלכלה השוויצרית מספקים לעובדים השאפתניים הזדמנויות לקדם את הקריירה שלהם במדינה ולהעלות את פוטנציאל ההכנסות שלהם. לעומת זאת, שוויץ זכתה לניקוד נמוך יחסית בקטגורייה החברתית, בין השאר מכיוון שנטען כי לא קל להתחבר שם עם אנשים. 

נורבגיה: זכתה לניקוד גבוה בעיקר בשל האיכות הגבוהה של החינוך במדינה ושל מערכת הבריאות.

 , צילום: ויקיפדיה צילום: ויקיפדיה  , צילום: ויקיפדיה

אוסטריה: האמון בכלכלה האוסטרית הוא בין הגבוהים, כך גם הביטחון התעסוקתי. אוסטריה זכתה לשבחים גם בכל הקשור לאיכות החיים והטיפול בילדים.

וינה, אוסטריה , צילום: שאטרסטוק וינה, אוסטריה | צילום: שאטרסטוק וינה, אוסטריה , צילום: שאטרסטוק

שבדיה: נבחרה למדינה הטובה ביותר לגדל בה ילדים. קרוב ל-70% מהעובדים הזרים במדינה הסקנדינבית אמרו כי הבריאות והרווחה של הילדים שלהן השתפרה מאז המעבר, זאת בעוד ששבדים שעובדים במדינות אחרות טענו כי איכות המתקנים לטיפול בילדים טובה יותר בבית.

בית ספר (Vittra Telefonplan), שטוקהולם , צילום: KIMWENDT.COM בית ספר (Vittra Telefonplan), שטוקהולם | צילום: KIMWENDT.COM בית ספר (Vittra Telefonplan), שטוקהולם , צילום: KIMWENDT.COM

בחריין: 70% מהעובדים טענו כי הם מצליחים לחסוך יותר בבחריין מאשר בבית. עם זאת, חלק מהעלויות גבוהות יותר. כך למשל 57% אמרו כי הם משלמים בבחריין יותר על דיור.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

גרמניה: האמון בכלכלה הגדולה באירופה הוא הגבוה ביותר מבין כל המדינות שהשתתפו בדירוג. גם בתת קטגוריה ביטחון תעסוקתי נבחרה גרמניה ראשונה.  

רובע רויצברג, ברלין, צילום: שאטרסטוק רובע רויצברג, ברלין | צילום: שאטרסטוק רובע רויצברג, ברלין, צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

38 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

38.
אני מתחרפן שבכל כתבה על איכות חיים מביאים
אני מתחרפן שבכל כתבה על איכות חיים מביאים את גרמניה כמדד. כיהודי- גרמניה מבחינתי היא המדד לאנטישמיות, לרצחנות. לא מוכן לקבל שום דוגמא מגרמניה. ואם איזה ערס עשה לי גבות ברחוב, עדיין אני מעדיף שהוא יגור איתנו כאן במדינה, ולא איזה גוי גרמני מנוכר ועוין.
istarc  |  22.09.16
35.
אין לך מושג גיהנום מהו. אל תשתמש במילים
אין לך מושג גיהנום מהו. אל תשתמש במילים שאתה לא מבין. תגיד תודה על הדברים הטובים שיש לך ביום-יום כמו החופש להתהלך ברחוב ללא חשש, כמו החופש להתבטא בכל צורה, כמו האוכל שמוגש לך על השולחן כל יום. רוצה לדעת מהו גיהנום? תעבור למקומות כמו צפון קוריאה, חוף השנהב, ליבריה, ונצואלה, בעצם למה ללכת רחוק? תסתכל מה קורה אצל השכנים מצפון-מזרח. בפעם הבאה שאתה קופץ וצועק ״גיהנום״, תחשוב שוב, מפונק.
Tag  |  22.09.16
לכל התגובות