אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר למשתכן: דירת 150 מ"ר בעפולה ב-780 אלף שקל צילום: אלעד גרשגורן

מחיר למשתכן: דירת 150 מ"ר בעפולה ב-780 אלף שקל

הבוקר נסגרו מכרזים לבניית 408 דירות במסלול לזכאים בשדרות, בחריש ובעפולה; שיעור ההנחה נע בין 20% ל-34% ממחיר השוק

21.09.2016, 12:36 | אמיתי גזית

דירת 90 מ"ר בשדרות תימכר בפחות מ-500 אלף שקל, ודירת 100 מ"ר בחריש, בכ-800 אלף שקל. כך עולה מתוצאות מכרזי מחיר למשתכן שהתפרסמו הבוקר (ד').

במכרז בחריש שווקו קרקעות לבניית 208 דירות בשכונת המגף בעיר החדשה. בשני מכרזים נוספים שנסגרו היום שווקו קרקעות לבניית 92 דירות בעפולה, ו-108 בשדרות. בעפולה תימכר דירת 150 מ"ר בכ-780 אלף שקל, ובשדרות תימכר כאמור דירת 90 מ"ר בכ-460 אלף שקל, ודירת 100 מ"ר ב-770 אלף שקל. בסך הכל נסגרו הבוקר מכרזים לבניית 408 דירות.

קראו עוד בכלכליסט

במשרד האוצר מציגים בהודעתם את שיעור ההנחה ממחיר השוק בכל אחד מהמכרזים האלה. על רקע הידיעות כי שר האוצר משה כחלון מבקש למנוע מהשמאי הממשלתי, טל אלדרוטי, לפרסם בעתיד דו"חות על מחירי הדיור. מעניין לציין כי שיעורי ההנחה במכרזי מחיר למשתכן, נקבעים על ידי השמאי הממשלתי. השמאי הוא שמעריך את מחירי השוק במקומות בהם יש מכרזים של מחיר למשתכן, מנתונים אלה נגזר שיעור ההנחה על מחיר הקרקע והפיתוח לקבלנים, ובמידת הצורך מענק נוסף לדיירים.

על פי הנתונים שמציגים באוצר הדירות בעפולה ישווקו בכ-34% הנחה ממחיר השוק, בחריש ובשדרות כ-20% הנחה.

 מחיר למשתכן בעפולה מחיר למשתכן בעפולה  מחיר למשתכן בעפולה
כנס המחיר למשתכן בעפולה בחודש מרץ (ארכיון), צילום: אפי שריר כנס המחיר למשתכן בעפולה בחודש מרץ (ארכיון) | צילום: אפי שריר כנס המחיר למשתכן בעפולה בחודש מרץ (ארכיון), צילום: אפי שריר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
עכשיו הוא רוצה גם להרוס את עפולה ...
עכשיו הוא רוצה גם להרוס את עפולה ... וגם לתת לצעירים לקחת משכנתאות יקרות מאוד ... כדי שהבנקים יהיו יותר עשירים ... קישקוש אחד גדול ... דירות גדולות בסטנדרט נמוך אסור לבצע שינויים בדירה ... משכנתא עם רביתית גבוהה ובנוסף השקעה של 200 אלף על שיפוץ הבית אחרי שהבית גמור ...  כחלון המצב גם כך לא טוב אל תדרדר אותו עוד יותר כי דירות בסטנדרט גבוהה יקפצו במחירים ... והמחירים לא יכולים לרדת כי מי שקנה לא יכול למכור 5 שניים ועד שבונים זה עוד 2 ... סהכ מינימום 7 שניים אם בכלל יהיו ירידות ... תספר סיפורים לחברים שלך בכנסת ... אני רק מחכה שיבנו כבר דירות למשתכן כדי שאני אוכל למכור את הנכסים שלי שהם בסטנדרט גבוהה ... ולא מחיר למסכן
Bullhorn  |  21.09.16
לכל התגובות