אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי שימשכו את ה'חיסכון לכל ילד' רק בגיל 21 יזכו למענק של 1,000 שקל צילום: שאטרסטוק

מי שימשכו את ה'חיסכון לכל ילד' רק בגיל 21 יזכו למענק של 1,000 שקל

האוצר פרסם טיוטת חוזר המגדירה את המודל לחיסכון לכל ילד, במסגרתו 50 שקל מתוך קצבת הילדים יועברו לחיסכון עד הגיע הילד לגיל בגרות

21.09.2016, 15:08 | רחלי בינדמן

אגף שוק ההון באוצר מתחיל להתניע את תוכנית 'חיסכון לכל ילד', במסגרתה 50 שקל מתוך קצבת הילדים יועברו לחיסכון בקופת גמל או בבנק עד הגיע הילד לגיל בגרות והריבית/התשואה שתיצבר על החיסכון תהיה בפטור מלא ממס.

במסגרת טיוטת חוזר שפורסמה לקראת כניסה לתוקף של הרפורמה בתחילת 2017 צורף הנוסח שיועבר לאישור ההורים. בנוסח נכתב כי "במסגרת התכנית לחיסכון לכל ילד נקבע כי המדינה תפקיד לקופת גמל לחיסכון עבור ( שם הילד) 50 שקל בחודש עד הגיעו/ה לגיל 18. בהתאם להודעתך שהתקבלה אצל המוסד לביטוח לאומי צורף (שם הילד) לקופת גמל_____, בה ינוהלו כספי החיסכון לכל ילד".  

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

למעשה, לפי הרפורמה להורים שיש ילדים שכבר נולדו יישלח מכתב שיברר מולם היכן ירצו שהכספים יועברו אליהם – לקופת גמל או לבנק ואם ההורה לא יקבל החלטה בעניין דרך אתר הביטוח הלאומי אז ברירת המחדל ביחס לילדים עד גיל 15 יהיה הפקדת הכסף בקופת גמל – ביחס לילדים מגיל 15 והלאה, ברירת המחדל תהיה חיסכון בבנק אלא אם ההורים יבחרו אחרת. ביחס להורים טריים, כבר בבית החולים הם ידרשו למלא טופס שבו הם מקבלים החלטה היכן לחסוך את הכספים.

לפי הטיוטה החדשה מתברר פרט חדש – ברגע שהילד יגיע לגיל 18 הוא יוכל למשוך את הכסף ויופקד לחשבונו בקופה מענק של 500 שקל אך אם כספי החיסכון שייצברו בקופה לא ימשכו עד לגיל 21, יופקד לחשבון הילד מענק נוסף של 500 שקל.

בין הפרטים החשובים שטרם הוסדרו הם מי תהיה קופת הגמל שתזכה לנהל את כספי הילדים. האם יהיה מדובר בכמה קופות תוך בחירה רנדומלית של המדינה במידה וההורה לא ביצע בחירה אקטיבית או רק בקופה אחד שתזכה במכרז שהאוצר יפרסם. כמו כן לא נקבעו דמי הניהול שתגבה הקופה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
ברור, כל צעיר בן 21 זקוק לכך שתהיה
ברור, כל צעיר בן 21 זקוק לכך שתהיה לו תוכנית חיסכון יפה, "קופת גמל להשקעה" עבור הטיול לתאילנד והבילוי במועדונים. גם הבריאים והחזקים והמוכשרים ביותר שיכולים לבחור כל עבודה או מסלול לימודים שירצו. אבל מי לא צריך עוד עזרה של ביטוח לאומי? נכים קשים שאפילו הגוף הכי קמצני בארץ- ביטוח לאומי החליט שיש להם דרגת אי כושר עבודה של 100 אחוז, ואין להם אפשרות לעבוד. אבל בכל זאת יש להם רק 2350 שקל לחודש, שאותם מעבר לכל הדברים האחרים שאנשים צריכים להוציא כדי לחיות כמו אוכל שכר דירה ועוד צריכים לשלם גם על תרופות טיפולים מיוחדים אביזרים אורטופדים ועזרה. אז אותם נכים לא צריכים קופת גמל מטעם המדינה, פשוט שיגורו בטבע, שיטפסו על הרים כדי למצוא מקור מים ויבנו את בתיהם ב2 ידיים (או באחת שנשארה), שיצודו חיות ויחטבו עצים כדי להתחמם בלילה הקר. הרי לנכים הקשים של ביטוח לאומי יש כוחות על, לא?
ChefHat  |  26.09.16
לכל התגובות