אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המחליף של בינו בפז: יצחק עזר מונה ליו"ר הדירקטוריון צילום: צביקה טישלר, אוראל כהן

המחליף של בינו בפז: יצחק עזר מונה ליו"ר הדירקטוריון

חברת האנרגיה פז מינתה היום את יצחק עזר ליו"ר הדירקטוריון במקומו של צדיק בינו, שהתפטר השבוע בעקבות חוק הריכוזיות שאילץ אותו לוותר על השליטה בחברה. עזר הוא רואה חשבון אשר שימש כחבר הדירקטוריון מאז 2005

21.09.2016, 16:42 | אורן פרוינד וליאור גוטמן

חברת האנרגיה פז מינתה היום את יצחק עזר ליו"ר הדירקטוריון במקומו של צדיק בינו. עזר, ששימש כדירקטור בחברה, יחליף את בינו לאחר שזה התפטר השבוע בעקבות חוק הריכוזיות, שאילץ אותו לוותר על השליטה בחברה, ובהתאם גם על תפקיד היו"ר.

קראו עוד בכלכליסט

עזר (65) הוא רואה חשבון, המכהן כדירקטור בפז משנת 2005. הוא בעליו של משרד רואי חשבון וייעוץ כלכלי יצחק עזר ושות רואי חשבון. לעזר תואר בחשבונאות וכלכלה, ובנוסף תואר במשפטים. לאורך השנים שימש כמרצה בתחום החשבונאות במספר מוסדות אקדמאים. כמו כן, כיהן במספר ועדות ציבוריות דוגמת נתב"ג 2000, הוועדה לבחינת מצב חובות הקיבוצים, הועדה לבחינת הקריטריונים להקצאת מענק איזון לרשות המקומית ("וועדת גדיש").

בינו נאלץ לוותר השבוע על השליטה בחברת פז כיוון שחוק הריכוזיות אילץ אותו לבחור בין אחזקות ריאליות לפיננסיות. בינו, בעל השליטה בבנק הבינלאומי, החליט להישאר עם השליטה בבנק ולוותר על השליטה בקבוצת פז. עד לפני מספר ימים החזיק בינו ב-23% ממניות פז וביחד עם משפחות ליברמן ואבלס (באמצעות החברות אינסטנז ודולפין) הוא החזיק בגרעין שליטה משותף שחולש על 30.15% ממניות החברה. בינו מכר בעסקה מחוץ לבורסה כ-0.2% ממניות החברה תמורת כ-8.5 מיליון שקל (כולל התחייבות למכור 4313 מניות נוספות) ובכך גרעין השליטה המשותף שלו ירד מאחזקה של 30% ואיבד את השליטה.

צדיק בינו, לשעבר יו"ר דריקטוריון פז, צילום: צביקה טישלר, אוראל כהן צדיק בינו, לשעבר יו"ר דריקטוריון פז | צילום: צביקה טישלר, אוראל כהן צדיק בינו, לשעבר יו"ר דריקטוריון פז, צילום: צביקה טישלר, אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות