אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווייז רוצה לעזור לכם לנווט גם במנהרות צילום: waze

ווייז רוצה לעזור לכם לנווט גם במנהרות

אפליקציית הניווט השיקה יוזמה חדשה בשם "תוכנית מגדלור" שמטרתה לצייד מנהרות בהתקני בלוטות' על מנת לשפר את יכולת הניווט בהן. ההתקנים יעלו 28.5 דולר כל אחד ובחברה פונים לרשויות מקומיות שיממנו אותם

22.09.2016, 15:58 | נמרוד צוק
ווייז רוצים לפתור את בעיית הניווט במנהרות, שנוטה הרבה פעמים להשתבש בשל הפרעות לקליטת אות ה-GPS, עם מיזם חדש בשם "תוכנית מגדלור" (Beacon Program) ששואף לצייד אלפי מנהרות בהתקני בלוטות' שישלימו את טכנולוגיות האיכון העיקריות.

קראו עוד בכלכליסט

ההתקן, שמבוסס על טכנולוגיה בשם אדיסטון שפותחה בגוגל, כולל משדר בלוטות' ומיקרו-בקר בעלי צריכת חשמל נמוכה שמופעלים בסוללה ועולים 28.5 דולר ליחידה. את היחידות ממקמים על קירות המנהרה.

 , צילום: waze צילום: waze  , צילום: waze

כאשר התקני המגדלור פועלים, טלפון המריץ את ווייז (או תוכנות ניווט אחרות שתומכות בטכנולוגיה) מקבל מהם שידור של נ"צ שמאפשר לו למקם את עצמו על המפה. כדי שהיא תפעל כהלכה צריך לרשת כל מייל של מנהרה ב-42 התקנים.

ווייז אינה מתכוונת בשלב זה לממן את המיזם בעצמה, אלא פונה לעיריות, רשויות מקומיות וחברות המפעילות מנהרות בבעלות פרטית, ומעוניינות לשפר את השירות שמוצע לנהגים המשתמשים במנהרה.

היתרונות למפעילי המנהרות ולנהגים, טוענים בווייז, יהיו הפחתת מספר המקרים של נהגים שמפספסים את היציאה הנכונה מהמנהרה, שיפור נראות התנועה שעוברת במנהרות והגדלת הבטיחות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות