אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוניליוור מאשרת: התגלה זיהום סלמונלה במוצר "כריות נוגט" של תלמה צילום: שמואל קפלן

יוניליוור מאשרת: התגלה זיהום סלמונלה במוצר "כריות נוגט" של תלמה

כך לפי בדיקת המעבדה החיצונית; מקור הזיהום לא ברור בשלב זה, והשמדת הסדרה הנגועה תושלם בראשית השבוע הבא

23.09.2016, 09:31 | נורית קדוש

שעות ספורות לאחר שעדכנה על חשש לזיהום בחיידק סלמונלה בדגני הבוקר "כריות נוגט" של תלמה, מאשרות תוצאות המעבדה החיצונית שעורכת בדיקות עבור יוניליוור כי אכן מדובר בזיהום. מיוניליוור נמסר כי "בהמשך להודעה מאמש ולאחר שקיבלנו הבוקר אישור סופי מהמעבדה החיצונית, בסדרת ייצור של מוצר 'כריות נוגט' 750 גרם של תלמה, שיוצרה בתאריכים 18/09/16 עד 20/09/16, נמצא חשש להימצאות סלמונלה. משרד הבריאות עודכן". מדובר ב-52.4 אלף אריזות של המוצר שנמצאות במפעל בערד.

קראו עוד בכלכליסט

ביוניליוור עדיין לא יודעים מהו מקור הזיהום ונבדקת אפשרות שמדובר בגורם אנושי, כלומר עובדים, או ממקור סביבתי. ביוניליוור טוענים כי האריזות שיוצרו בסדרה זו נתונות בהסגר מלא מרגע ייצורן ולא יצאו לשיווק. כיוון שלפני חודשיים, אז התגלה זיהום בדגני הבוקר של החברה, טענה זו הסתברה כלא נכונה ואריזות נגועות מצאו דרכן לבתי צרכנים, יוניליוור ביצעה הפעם בדיקה פיזית של המשטחים שבהסגר, כולל מדבקות הזיהוי שעליהם והתאמת המדבקות לתכולה. לאחר השלמת כלל הבדיקות, נמצא שכל האריזות שיוצרו בסדרת ייצור זו אכן נמצאות בהסגר והחל נוהל השמדה. השמדת האריזות תושלם בתחילת שבוע הבא.

השמדת קורנפלקס נגוע, צילום: רפופורט-חברת החדשות הפרטית השמדת קורנפלקס נגוע | צילום: רפופורט-חברת החדשות הפרטית השמדת קורנפלקס נגוע, צילום: רפופורט-חברת החדשות הפרטית

החברה מסרה אתמול כי המוצרים שכבר שווקו בטוחים לצריכה והוסיפה כי "בעקבות האירוע שהתרחש לאחרונה במפעלנו בערד, הרחבנו את מערך הבקרה והפיקוח, זאת כדי לוודא ששום מוצר לא יגיע אל השוק בטרם קבלת תוצאות מעבדה מיקרוביאליות תקינות. החברה פועלת על פי הנחיות משרד הבריאות ועל פי הסטנדרטים המחמירים של יוניליוור העולמית, כדי להבטיח שכל מוצריה יגיעו למדפים לאחר בדיקות איכות קפדניות ושהם תקינים ובטוחים לצריכה".

פרטי הסדרה המיועדת להשמדה:

כריות נוגט 750 גרם:

ת. יצור - 18/09/16 - תוקף - 13/09/17- קו אריזה D

ת. יצור – 19/09/16 - תוקף - 14/09/17 - קו אריזה D

ת. יצור – 20/09/16 - תוקף - 15/09/17 – קו אריזה D

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
אם ממשלת ישראל או כמה סמולנים לבנים מתוסבכים
אם ממשלת ישראל או כמה סמולנים לבנים מתוסבכים החליטו להביא את האתיופים האלה לארץ, שידאגו להם על חשבונם. אני לא חייב להם כלום. ואם מאלצים אותי לשלם לאתיופים גויים מכספי המסים - אז אני לא חייב גם להיות נחמד אליהם, אני זה לא הממשלה המוזרה והדפוקה שיש כאן, אני זה לא הציונות, אני, ורוב אזרחי ישראל - בקושי גומרים את החודש ולא צריכים להזדהות עם הטירוף הממשלתי שנקרא ציונות מזויפת.
Leaf  |  24.09.16
4.
מתי שאזרחי ישראל יתעוררו ויחליפו את 120 העלוקות
מתי שאזרחי ישראל יתעוררו ויחליפו את 120 העלוקות שרק חוסכות פנסיה שמנה על חשבוננו בזמן שהם לא עושים כלום לטובתינו, אז אולי תתחיל להשתנות התרבות הישראלית של החפיף והסמוך עלי. אם יש משהו אחד שמאחד ימין ומשאל, יהודים וערבים, חילונים ודתיים, אשכנזים ומזרחים - זה שאנחנו מצליחים לבחור בנבחרי ציבור שלא איכפת להם משום ציבור אלא רק מעצם - ושזאת הגישה מה הפלא שהמדינה נראית ככה...
Cloud  |  23.09.16