אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: סיסקו ו-IBM בוחנות את רכישת אימפרבה צילום: עמית שעל

דיווח: סיסקו ו-IBM בוחנות את רכישת אימפרבה

כך לפי בלומברג; החברה הישראלית-אמריקאית נסחרת לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר ולכן גם הצעות של 2 מיליארד דולר אפשריות

23.09.2016, 15:11 | מאיר אורבך

האם שלמה קרמר עומד בפני אקזיט משמעותי נוסף? סוכנות הידיעות בלומברג מדווחת שענקיות הטכנולוגיה האמריקאיות IBM וסיסקו מגלות עניין ברכישת חברת הסייבר אימפרבה שקרמר ייסד וניהל במשך שנים רבות וכיום משמש בה כחבר דירקטוריון.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח, אימפרבה חברה לבנק הההשקעות Qatalyst Partners למציאת רוכש אפשרי. אימפרבה הישראלית-אמריקאית נסחרת כיום לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר ולכן הצעות של 2 מיליארד דולר לחברה אפשריות בהחלט. בנוסף להתעניינות שמגלות ענקיות הטכנולוגיה גם חברת פורספוינט, שהיא שיתוף פעולה בין קרן הפרייבט אקוויטי ויסטה ורייתאון, מגלה עניין בחברה. הצעות סופיות אמורות להתקבל בחברה בשבועיים הקרובים.

 , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל  , צילום: עמית שעל

אימפרבה שכרה את בנק ההשקעות לבחינת רכישה על ידי חברות אחרות לאחר שהפכה ליד של משקיעים אקטיביים, בהם Elliott Management Corp, שהודיעה בחודש יוני האחרון שהגיעה לאחזקות של כ-10% בחברה והיא בדיאלוג אסטרטגי עם אנשיה לגבי עתידה.

חברות הסייבר הפכו בשנים האחרונות ליעד אטרקטיבי לרכישות לאחר שענקיות רבות דוגמת סוני טרגט ואחרות סבלו מפריצות ותקיפות משמעותיות. בישראל יש כיום מאות חברות סייבר פעילות, רובן קטנות. קרמר היה שותף להקמת צ'ק פוינט וכיום מנהל את חברת קאטו נטוורקס ומשקיע במספר חברות סייבר. ביולי האחרון דיווחה החברה על תוצאות נמוכות מהצפוי.

חברת אימפרבה הצומחת היא השחקנית המובילה בתחום המתפתח של אבטחת מידע בבסיסי נתונים (DBS). שוק היעד שלה מתאפיין בשיעורי חדירה נמוכים של פחות מ-25%, ועיקר התחרות על פתרונות אלו מגיעה מצד ענקית הטכנולוגיה IBM, כאשר שאר המתחרים מציעים פתרונות נקודתיים. זאת בניגוד לפלטפורמה הכוללת של אימפרבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות