אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי חטיבת המכירות של קימברלי קלארק פותחים בשביתה צילום: עמית שעל

עובדי חטיבת המכירות של קימברלי קלארק פותחים בשביתה

העובדים טוענים כי ההנהלה אינה מכירה בנציגות שלהם, ומבקשת לחסל את ההתאגדות; קימברלי: "אנו מנהלים מזה עשרות שנים יחסי עבודה קיבוציים המבוססים על שקיפות ואמון הדדי"

23.09.2016, 18:10 | אסנת ניר
כ-160 עובדי חטיבת המכירות בחברת קימברלי קלארק ישראל צפויים לשבות החל מיום ראשון הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

הרקע לשביתה, לפי עובדי חטיבת המכירות, הוא סירוב ההנהלה להכיר בנציגות שלהם והתארגנותם במסגרת ההסתדרות לפני כחודשיים; וסירובה לנהל איתם מו"מ במטרה להסדיר את פעילותם של עובדי חטיבת המכירות במטה, בטענה כי קיים הסכם קיבוצי שנחתם מול עובדי הלוגיסטיקה וההסתדרות ב-2002 - טרם העתקת חטיבת המכירות מתל אביב לצריפין - וחודש לפני כשנה וחצי. הסכם זה, שנחתם מול עובדי הלוגיסטיקה שהיוו בזמנו רב מול עובדי המכירות, קובע כי העובדים יעבדו בחוזה אישי ואינו מאפשר חתימה על הסכם קיבוצי חדש עד לסוף 2018. ההסכם כולל סעיף שקובע כי יחול גם על עובדים עתידיים, כולל עובדי המכירות שעברו לצריפין כשנה לאחר חתימת ההסכם, מבלי שעובדי חטיבת המכירות ידעו עליו. לטענת גורמים אחרים, התנערות מסעיף השקט התעשייתי לו התחייבה ההסתדרות עם החתימה על ההסכם מהווה הפרה בוטה של ההסכם ולכן סכסוך העבודה אינו חוקי.

המרכז הלוגיסטי של החברה, צילום: עמית שעל המרכז הלוגיסטי של החברה | צילום: עמית שעל המרכז הלוגיסטי של החברה, צילום: עמית שעל

במטה הלוגיסטי של החברה בצריפין כ-320 עובדי מטה (כספים, גזברות, שירות לקוחות, מכירות ושירותים לוגיסטים נוספים). חטיבת המכירות במטה, הכוללת 170 עובדים, מנהלת את המאבק ומובילה את השביתה. לטענת מטה המאבק, הם השיגו למעלה מ-200 חתימות להתאגדותם במסגרת ההסתדרות לפני כחודשיים. לדבריהם, העובדים לא הציגו עדיין דרישות, וצעדי ההנהלה, שאינה מוכנה להכיר בהם ולשבת לדון איתם, נובעים מתוך מטרה ברורה - לחסל את התאגדות העובדים.

לפני כשבוע לא הגיעו עובדי המטה ליום גיבוש שארגנה החברה בצעד מופגן. לדברי משה ארבלי, יו"ר מרחב השפלה בהסתדרות, בכוונתו לדון עם עובדי החטיבות האחרים במטרה לרתום אותם למאבק.

קימברלי-קלארק ישראל היא החברה המובילה בישראל בתחום המוצרים המתכלים שאינם מזון ומחזיקה בכמעט 70% משוק החיתולים.

מקימברלי-קלארק ישראל נמסר בתגובה: "החברה מנהלת מזה עשרות שנים יחסי עבודה קיבוציים המבוססים על שקיפות ואמון הדדי. לצערנו, קבוצה קטנה של עובדים בחרה להכריז על סכסוך עבודה, אשר החברה פועלת לסיומו במישורים המקובלים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות