אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"שיעור האבטלה ביוון יישאר ברמה דו-ספרתית עד לאמצע המאה" צילום: איי פי

"שיעור האבטלה ביוון יישאר ברמה דו-ספרתית עד לאמצע המאה"

דו"ח של קרן המטבע הבינלאומית: יוון תחל להתאושש בשנה הבאה, אך היא עוד רחוקה מהשגת צמיחה, וזקוקה לרפורמות נרחבות; "יש לצמצם את התשלומים לפנסיונרים"

24.09.2016, 10:20 | שירות כלכליסט

הכלכלה של יוון צפויה להישאר חלשה בשנים הבאות, והמדינה תזדקק לעוד רפורמות עמוקות והקלה בחובות מהנושים האירופיים שלה, כך עולה מדו"ח ההערכה השנתי על הכלכלה היוונית שפרסמה קרן המטבע ביום שישי.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדו"ח, אף שנרשמה התקדמות משמעותית ביוון, היא עוד רחוקה מהשגת צמיחה והסיכונים נותרו גבוהים. בהתאם, שיעור האבטלה צפוי להישאר ברמה דו-ספרתית עד לאמצע המאה.

ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפרס, צילום: רויטרס ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפרס | צילום: רויטרס ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפרס, צילום: רויטרס

ההערכה היא אמנם כי יוון תחל להתאושש בשנה הבאה, אך היא עוד רחוקה מהשגת צמיחה, וזקוקה לרפורמות נרחבות, כולל בשוקי העבודה והייצור, וזאת כדי לחזק את העמידות של הכלכלה. בו זמנית, קרן המטבע קוראת לנושים האירופיים של יוון לספק לה הקלה בתשלום החובות, שכן היעדים הפיסקאליים שהוצבו למדינה אינם ריאליים לתפיסתה.

על פי דליה ולקולסקו, האחראית מטעם הארגון ביוון, המדינה חייבת לצמצם את התשלומים לפנסיונרים, ולהקצות את הכסף הזה להוצאות רווחה לקבוצות נזקקות.

"איננו קוראים לעוד צעדי צנע - אלא לפחות", הדגישה. היא הוסיפה כי נערכות שיחות על העברת הלוואה חדשה מקרן המטבע. "אנחנו מצפים לפתח תוכנית עם יוון, אך אנחנו זקוקים לשני הצדדים של התוכנית", אמרה כשהכוונה היא לצורך בביצוע רפורמות מצד אחד ולהקלה בחובות מצד שני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות