אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזכ"ל הסתדרות המורים נחקר באזהרה בחשד להטרדת עדות צילום: חיים צח

מזכ"ל הסתדרות המורים נחקר באזהרה בחשד להטרדת עדות

יוסי וסרמן אמור לעמוד לדין, בכפוף לשימוע, על עבירות של סחיטה באיומים וקבלת שוחד; כעת טוענים במשטרה כי הוא הטריד עדות; הסתדרות המורים: "מדובר בגורמים אינטרסנטיים"

24.09.2016, 13:48 | זוהר שחר לוי

מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, נחקר שלשום (יום ה') תחת אזהרה במשרדי להב 433 של המשטרה בחשד להטרדה של עובדות ההסתדרות שצפויות להעיד בעניינו. בהסתדרות המורים טוענים כי מדובר ב"גורמים אינטרסנטיים ומכוונים שמנסים לגרום לו להפסיק לשרת את ציבור עובדי ההוראה בישראל".

קראו עוד בכלכליסט

רק לפני חודשיים הודיעה פרקליטות מחוז תל אביב (פליליה ) לוסרמן על כוונתה להעמידו לדין בכפוף לשימוע על עבירות של סחיטה באיומים וקבלת שוחד. פרט לורסמן, קיבלו הודעה דומה יוסי אפרת, המכהן כיו"ר ארגון המורים לחינוך גופני, ויו"ר אגף התרבות, ליאת כהן, בתו של אפרת.

בעודו ממתין לשימוע, טוענים במשטרה כי וסרמן הטריד עדות שאמורות היו להעיד נגדו כשמדובר בעדות העובדות בהסתדרות המורים. המידע בנוגע להטרדת העדות הגיע מהפרקליטות, שם נמצא בשלב זה תיק החקירה, ובשל כך זומן המזכ"ל לחקירה תחת אזהרה במשרדי להב 433.

בתום חקירתו הורחק וסרמן ממשרדי הסתדרות המורים למשך שבועיים ופרט לחשדות המייחסים לו סחיטה באיומים וקבלת שוחד במסגרת חקירתו הקודמת, מיוחס לו כעת חשד נוסף, הטרדת עד.

החקירה בהסתדרות המורים החלה בשנת 2013 בעקבות תלונה שהוגשה למשטרה. היא התרכזה בניהול תקציב הנופש והנסיעות של הסתרות המורים והשימוש בו. בשנת 2014 הסתיימה החקירה במשטרה וזו העבירה את המלצתה להעמידו לדין לידי הפרקליטות.

על פי כתב החשדות, בשנת 2004 הקימה הסתדרות המורים את מנהל תיירות ונופש, שאמור היה לרכז את פעילות הרווחה בתחום תיירות הפנים והחוץ. במסגרת המנהל, בטי דהאן ריכזה את תחום תיירות הפנים. לפני שהצטרפה למנהל, הייתה בטי הבעלים של סוכנות הנסיעות "בטי טורס". עם הצטרפותה למנהל, העבירה בטי את עיקר פעילותה למנהל, כך שפרנסתה הייתה תלויה בפעילות מול הסתדרות המורים. בטי העסיקה ב"בטי טורס" ולאחר מכן במנהל תיירות ונופש, את ליאת כהן, בתו של יוסי אפרת. וסרמן חשוד בכך שהיה מודע לתלותה הכלכלית של בטי במנהל וניצל את תפקידו ומעמדו בהסתדרות המורים כדי לכפות עליה לממן עבורו באופן חלקי חופשות פרטיות אליהן יצא עם אחרים.

יוסי וסרמן, צילום: חיים צח יוסי וסרמן | צילום: חיים צח יוסי וסרמן, צילום: חיים צח

וסרמן גם חשוד בפגיעה בפרטיותם של חלק מהמורים בארגון כיוון שביקש לקבל פלטי שיחות טלפון של מורים כדי לברר האם שוחחו עם עיתונאים או התארגנו כאופוזיציה שלו בהסתדרות המורים.

כמו כן, טרם בחירתו למזכ"ל הסתדרות המורים, כיהן וסרמן כיו"ר אגף הכספים. עם היבחרו לתפקיד המזכ"ל, המשיך וסרמן להחזיק בתפקידו הקודם, באופן שאפשר לו להחליט, לאשר ולהוציא לפועל כל החלטה על הוצאה תקציבית, ללא פיקוח מהותי. כפל תפקידים זה, כך לפי הפרקליטות, העצים את כוחו המנהלי והפוליטי בהסתדרות המורים עד כדי שליטה מלאה. שליטה זו אפשרה לו להשפיע באופן מכריע על קבלת החלטות במצבים הנוגעים להסתדרות המורים ולו באופן אישי, כאשר הוא מצוי בניגוד עניינים בין תפקידיו בהסתדרות לאינטרסים האישיים שלו, תוך דחיקת טובת ההסתדרות ופעולה באופן התואם את האינטרסים שלו עצמו.

לפי החשד, במסגרת זו, בין היתר, כפה וסרמן על ההסתדרות לשאת בתשלום הוצאות שנפסקו לחובתו באופן אישי בהליך משפטי ופעל להעברת תשלומים מההסתדרות לעו"ד רונאל פישר ללא תמורה, או ללא הלימה לעבודה המשפטית שבוצעה, כשלצד זאת ביצע עו"ד פישר עבודות משפטיות פרטיות עבור וסרמן, מבלי לקבל תשלום עבורן. בגין מעשים אלו, נשקלת העמדתו לדין בגין הפרת אמונים.

מהסתדרות המורים נמסר בתגובה: "יוסי וסרמן ממשיך את תפקידו כמזכ"ל הסתדרות המורים למרות מאמצים של גורמים אינטרסנטים ומכוונים שמנסים לגרום לו להפסיק לשרת את ציבור עובדי ההוראה בישראל. בשבוע הבא אמור יוסי וסרמן לחתום עם משרד האוצר ומשרד החינוך על ביטול מכסות 7-9 והסכמים נוספים האמורים להטיב עם ציבור עובדי ההוראה וכך ינהג ללא לאות וללא מורא". 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות