אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
SpaceX: "דליפה במערכת ההליום היא שגרמה לפיצוץ של עמוס 6" צילום: USlaunchreport.com

SpaceX: "דליפה במערכת ההליום היא שגרמה לפיצוץ של עמוס 6"

יצרנית רקטת השיגור פאלקון 9, שהתפוצצה בפלורידה בתחילת החודש והובילה לאובדן הלוויין הישראלי, דיווחה על התוצאות הראשוניות של חקירת הפיצוץ. על פי הדיווח, דליפה במערכת ההליום העליונה של הרקטה היא שגרמה לה לעלות באש. דובר מטעם החברה מסר כי SpaceX עדיין בודקת מה גרם לדליפה

24.09.2016, 17:04 | שירות כלכליסט

הרקטה של חברת SpaceX, שעלתה בלהבות במהלך שיגור בפלורידה בתחילת החודש וגרמה לאובדן הלוויין עמוס 6, סבלה ככל הנראה מדליפת הליום בחלק העליון של הרקטה - כך מסרה החברה בסוף השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

SpaceX, שנמצאת בבעלות היזם אלון מאסק, תדלקה את רקטת הפלקון 9 על כן השיגור בנמל החלל קייפ קנברל בפלורידה ב-1 בספטמבר. טיל זה אמור היה לשגר לחלל את עמוס 6 של חברת חלל תקשורת הישראלית, אולם פיצוץ מסתורי של הטיל גרם לאובדן הלוויין.  

היזם אלון מאסק. טסלה עדיין חוקרת מה גרם לדליפת ההליום, צילום: בלומברג היזם אלון מאסק. טסלה עדיין חוקרת מה גרם לדליפת ההליום | צילום: בלומברג היזם אלון מאסק. טסלה עדיין חוקרת מה גרם לדליפת ההליום, צילום: בלומברג

הפיצוץ אירע מעט לפני השעה תשע בבוקר שעון ארה"ב. לפי דיווחים, מעוצמת הפיצוץ רעדו בניינים במרחק של כמה קילומטרים משם, ונשמעו פיצוצים רבים נוספים במשך כמה דקות. עשן שחור סמיך היתמר לשמיים, וסירנות נשמעו.

על פי SpaceX, "בשלב זה של החקירה, בדיקה ראשונית של המידע והשרידים שנתגלו במקום מעלה כי התרחשה דליפה נרחבת במערכת ההליום של טנק החמצן הנוזלי (המיועד לשלב השני בפעילות הרקטה - ש"כ). דובר החברה דאקס טוריקה-ברטון סירב להעריך מה היה הגורם לדליפה במערכת ההליום ומסר כי החברה עדיין חוקרת מגוון סיבות אפשריות לכך.

.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות