אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם אורן קובי פלש לדירת יוקרה?    צילום: צביקה טישלר

האם אורן קובי פלש לדירת יוקרה?

כונס הנכסים של בעל השליטה לשעבר בקבוצת אדמה שהתפרקה, טוען כי פלש לדירה במגדלי YOO, אף שהמשטרה אישרה לו לשהות בה במסגרת מעצר הבית

25.09.2016, 13:03 | זוהר שחר לוי ותומר גנון

כונס הנכסים של אורן קובי, לשעבר בעל השליטה בקבוצת אדמה שהתפרקה, טוען כי פלש לדירה במגדלי YOO היוקרתיים בתל אביב, אף שהמשטרה אישרה ליזם הנדל"ן לשהות בה במסגרת מעצר הבית שהושת עליו.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר פנה עו"ד חגי אולמן, כונס הנכסים שמונה לנכסיו של אורן קובי לבית המשפט המחוזי בתל אביב בטענה כי יזם הנדל"ן, המצוי בהליך פשיטת רגל, פלש לאחת מדירותיו הממוקמת במגדלי YOO היוקרתיים בצפון תל אביב.

לפי עו"ד אולמן, קובי פלש לדירה לאחר ששוחר ממעצר בית, ולאחר ששופט בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין, הורה על מימושה של הדירה ומכירתה על ידי כונס הנכסים. "בית המשפט הנכבד מתבקש לקבוע", כתב אולמן בפנייתו, "כי ככל שהחייב יימנע מלפנות את הדירה במגדלי YOO לאלתר, יפונה החייב מהדירה לאלתר בסיוע משטרת ישראל".

לפי כונס הנכסים, לפני כשבועיים הורה אורנשטיין על מכירתן של שתי הדירות הנמצאות במגדלים היוקרתיים ובעקבות זאת הוא החל לפעול למימושן ואף פרסם הזמנה לקבלת הצעות לרכישת הדירות. "לתדהמת הכונס", כך נכתב, "לאחר שניתנה החלטת בית המשפט בדבר מימושן של הדירות, ראה קובי לעשות דין לעצמו וביום 18 בספטמבר לאחר סיום הליכי מעצר בית בו היה מצוי, מבלי שפנה לכונס הנכסים ודאי שלא קיבל את אישורו וכמובן מבלי שטרח לפנות לבית המשפט בעניין, התיישב החייב בדירה במגדלי YOO, אחת מהדירות נשוא ההליך".

בפניית עו"ד אולמן לקובי, סירב זה לעזוב את המקום כשלדבר הוא אינו רואה מניעה בהמשך מגוריו בדירה. השופט אורנשטיין הורה ליזם הנדל"ן להשיב לבקשה עד יום ג'.

עו"ד חגי אולמן, כונס הנכסים של "אדמה" , צילומים: אוראל כהן וישראל הדרי עו"ד חגי אולמן, כונס הנכסים של "אדמה" | צילומים: אוראל כהן וישראל הדרי עו"ד חגי אולמן, כונס הנכסים של "אדמה" , צילומים: אוראל כהן וישראל הדרי

בינתיים מתברר, כי מי שאפשר לקובי להתגורר כיום בדירת הפאר הן דווקא המשטרה והפרקליטות. כזכור, בעניינו של קובי נפתחה חקירה במפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב ובמרכזה החשד כי זה מעל בכספי לקוחותיו בעשרות מיליוני שקלים כשהוציא סכומים גדולים

מחשבונות הנאמנות שם הוחזקו.

קובי שהה תחילה במעצר ובהמשך שוחרר למעצר בית שאמור היה להסתיים ב-18 בספטמבר. אולם ביום הזה הודיעו המשטרה והפרקליטות, באמצעות עו"ד איתי פרוסט, וסנגוריו של קובי, עוה"ד רונן רוזנבלום, טל שפירא, דניאל קליין ואריאל כפרי, על הסכמות חדשות בנוגע לתנאי שחרורו.

לפי ההסכמות שהוגשו לבית המשפט "קובי יורשה לשוב לביתו ברחוב ניסים אלוני 21 בתל אביב (מגדלי YOO) שם ישהה בתנאי מעצר בית". במסגרת מעצר הבית יורשה לעזוב את ביתו 3 פעמים בשבוע ואף יורשה להגיע לארוחת ערב שישי בבית אמו. בנוסף, נקבע כי "לא יעסוק בכל תחום הנוגע לתחום עיסוקו נשוא החשדות, בכפוף להחלטות בהליך הפירוק המקביל שייעשו ביידוע ובהסכמת המדינה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות