אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל "אדום אדום" לעובדים: המפעל בסכנת סגירה, תנובה תהפוך ליבואנית

מנהל "אדום אדום" לעובדים: המפעל בסכנת סגירה, תנובה תהפוך ליבואנית

בתנובה הבהירו בעבר כי אם שוק הבקר ייפתח לייבוא, החברה תאלץ להתחיל לייבא בשר, מאחר שהייצור המקומי לא יוכל להתחרות במחירים בחו"ל

25.09.2016, 13:49 | גולן חזני

הסכם מגדלי הבקר לבשר למשרד החקלאות מאיים על פעילותן של ספקיות הבשר המקומיות, תנובה ודבאח. ל"כלכליסט" נודע כי ביום חמישי האחרון, בהרמת כוסית לקראת ראש השנה, אמר מנהל מפעל "אדום אדום" של תנובה בבית שאן אילן גרוס לעובדים כי בעקבות החוק המפעל ייסגר ואילו עתידם של העובדים בסכנה, מאחר תנובה תעדיף להפוך ליבואנית בשר במקום לייצר, מאחר שהדבר ישתלם לה יותר מבחינה כלכלית.

קראו עוד בכלכליסט

הסכם הפיצוי שנחתם בסוף השבוע האחרון מעניק למגדלים המקומיים תמיכה ממשלתית כנגד פתיחת השוק ליבוא בשר טרי לישראל, ומשמעותו אור ירוק ליבוא בשר ללא מכס בהיקף נרחב.

תנובה, שהשקיעה 350 מיליון שקל בהקמת המפעל שנחנך ב-2002 ובהגדלת קווי היצור מאז, רשמה הפסדים גדולים מהפעילות בשנותיו הראשונות ורק לאחרונה הגיעה הפעילות לאיזון תפעולי. תחת הבעלים הקודמים, קרן איפקס ומבטח שמיר, נעשה נסיון למכור את המפעל - ללא הצלחה. בהופעות בפני הגורמים הרגולטורים שדנו ברפורמת הבשר טענו מנהלי תנובה כי לייצור בשר מקומי עלויות גבוהות בהשוואה לזה המיוצר בחו"ל. הם הבהירו כי פתיחת השוק לייבוא תאלץ גם את תנובה לעבור לייבוא של בשר, מאחר והייצור המקומי לא יוכל להתחרות במחירי הבשר המיובא.

בשר "אדום אדום" בשר "אדום אדום" בשר "אדום אדום"

200 עובדי המפעל הפגינו נגד הרפורמה ביום חמישי בצומת צמח. "אל תפקירו את התעשיה בפריפריה - כחלון נותן כסף לבר רפאלי" (הדוגמנית הנשואה לבעל השליטה ביבואנית הבשר נטו, עדי עזרא – ג.ח.), ו"כחלון – שר אוצר אנטי חברתי", כתבו

ראש עיריית בית שאן רפאל בן שטרית שלח בשבוע שעבר מכתב לשר האוצר משה כחלון בו ביקש ממנו לשקול שוב את הפחתת המכסים: "הפחתה זו עשויה להוריד את מחירי הבשר, אך בד בבד עלולה לפגוע אנושות ב-200 עובדי מפעל בקר תנובה שנחשב למעסיק גדול ומרכזי בעיר ובעמק. במפעל מועסקים עובדי ייצור, רובם בני מעל 45, באזור שאיננו משופע במקורות תעסוקה ומפעלים. פגיעה אנושה בפרנסת העובדים מהווה מכה קשה למשפחות רבות בעיר בית שאן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
נכבדי, אני מאוד מסכים שאני לא צריך לממן
נכבדי, אני מאוד מסכים שאני לא צריך לממן אף אחד!! לא וועדים, לא קומבינות וודאי לא נפוטיזם. בוודאי ובוודאי שלא לממן דתות וכשרויות למינייהן שנוגסות כ- 50% מכל ק"ג בשר (כך קראתי באחד העתונים), אין גוף שלטוני שאוכף את הורדת המחירים כדי שיגיעו לאזרח וגם שופטיינו היקרים, תרתי משמע, לא בדיוק מקבוצת ל"ו הצדיקים. להמשיך או דייך.  בברכת שנה טובה, הללויה.
Teepee  |  26.09.16
28.
מצד אחד צעד מבורך להורדת מחירי המוצרים בארץ
מצד אחד צעד מבורך להורדת מחירי המוצרים בארץ שהתחיל לפני כמה שנים. מצד שני תבדקו קודם איך ניתן לעשות השמות או עזרה לכל אלה שאתם פוגעים בהם לפני שתשליכו אותם לרחוב.... חוץ מזה תמשיכו במהלך הורדת המחירים בעזרת יבוא שהתחילו לפיד ובנט
bestBoat  |  26.09.16
25.
דואגים למפעלים יצרניים עם פוטנציאל. ברגע שיש כמה
דואגים למפעלים יצרניים עם פוטנציאל. ברגע שיש כמה מפעלים בודדים שמעודדים דואו-פול עם מחירים מופקעים - אין הצדקה לשמר אותו. גם במדינות שמשתמשות במודל שאתה מציין (בעיקר באירופה בתחום החקלאות) יש שטחים נרחבים לגידול בקר ועופות (וגם פירות וירקות) אז בהתאם יוקר הגידול נמוך בהרבה (והאיכות גבוהה בהרבה). עדיף להקים במקום המשחטה הזאת מפעל יצרני-תעשייתי בתחום טכנולוגי כלשהו. זה משהו שאני אשמח לממן מכספי המסים שלי - אבל משחטה כושלת בבעלות מונופול (לשעבר) מושחת וכושל? לא תודה.
Popsicle  |  25.09.16
לכל התגובות