אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קולין קפרניק "זכה" בתואר שחקן הפוטבול השנוא בארה"ב צילום: איי פי

קולין קפרניק "זכה" בתואר שחקן הפוטבול השנוא בארה"ב

על פי סקר קפרניק הפך לשחקן הכי פחות אהוב ב-NFL, בין היתר בגלל שהחליט לא לעמוד יותר בזמן השמעת ההמנון כמחאה על אלימות השוטרים נגד אזרחים שחורים

25.09.2016, 14:09 | שירות כלכליסט

קולין קפרניק הפך לשחקן הכי פחות אהוב ב-NFL. כך עולה מסקר שערכה לאחרונה חברת סקרי השוק אי – פול (E-Poll), שבו השתתפו 1,100 המייצגים את האוכלוסייה הכללית בארה"ב. 

קראו עוד בכלכליסט

בפעם האחרונה שסקר מסוג זה נערך, באוגוסט 2014, קפרניק שבדיוק הוביל את קבוצתו סן פרנסיסקו פורטיניינרס לאליפות ה-NFC, לפני שהפסיד במשחק לסיאטל סיהוקס, הוגדר כ"מאד לא אהוב" רק על ידי 6% מהאוכלוסייה. , צילום: איי פי בפעם האחרונה שסקר מסוג זה נערך, באוגוסט 2014, קפרניק שבדיוק הוביל את קבוצתו סן פרנסיסקו פורטיניינרס לאליפות ה-NFC, לפני שהפסיד במשחק לסיאטל סיהוקס, הוגדר כ"מאד לא אהוב" רק על ידי 6% מהאוכלוסייה. | צילום: איי פי בפעם האחרונה שסקר מסוג זה נערך, באוגוסט 2014, קפרניק שבדיוק הוביל את קבוצתו סן פרנסיסקו פורטיניינרס לאליפות ה-NFC, לפני שהפסיד במשחק לסיאטל סיהוקס, הוגדר כ"מאד לא אהוב" רק על ידי 6% מהאוכלוסייה. , צילום: איי פי

לפי הסקר, שנערך בשבוע שעבר, קפרניק הוגדר כ"מאד לא אהוב" על ידי 29% מהנשאלים. שיעור חוסר החיבה הגבוה ביותר מקרב 350 השחקנים שנבדקו. קפרניק סיים ראשון בקטגוריית השחקנים הלא אהובים, לפני ג'יימי וינסטון, הקווטרבק של טמפה ביי באקינרס (22%), טום בריידי מניו אינגלנד פטריוטס (13%) ובן רותליסברגר מפיטסבורג סטילרס (10%).

בפעם האחרונה שסקר מסוג זה נערך, באוגוסט 2014, קפרניק שבדיוק הוביל את קבוצתו סן פרנסיסקו פורטיניינרס לאליפות ה-NFC, לפני שהפסיד במשחק לסיאטל סיהוקס, הוגדר כ"מאד לא אהוב" רק על ידי 6% מהאוכלוסייה.

הסנטימנט השלילי הכללי נגד קפרניק גבוה יותר בקרב אוהדי הפוטבול. בסקר הנוכחי, 36% הביעו חוסר חיבה כלפיו, עלייה מ-10% בסקר לפני שנתיים.

אחת הסיבות לחוסר החיבה הזה כלפיו בקרב האוכלוסייה הכללית קשורה לעובדה שהציבור האפרו-אמריקאי מייצג רק 15% מכלל האוכלוסייה בארה"ב. הכעס כלפיו נובע מהחלטתו לא לעמוד יותר בזמן השמעת ההמנון האמריקאי לפני משחקים במחאה על האלימות של שוטרים נגד אזרחים שחורים.

עם זאת, מקרב אפריקאים אמריקאיים הפופולאריות של קפרניק היא בשיאה. לפי הסקר, 42% מהשחורים מחבבים מאוד את הקווטרבק, בעוד ש-2% בלבד לא מחבבים אותו. לפני שנתיים רק 16% מהשחורים טענו כי הם מחבבים אותו מאד, בעוד ש-3% לא חיבבו אותו. חלק ניכר מהשינוי בגישה נובע מהאופן בו לבנים תופסים אותו כעת. לפני שנתיים 7% מהלבנים "לא חיבבו" את קפרניק. בשבוע שעבר הנתון הזה זינק ל-37%.

עם זאת, מכירות החולצה שלו זינקו מאז החל במחאה, והחולצה שלו הייתה הנמכרת ביותר בליגה למשך מספר ימים בתחילת החודש.

"מכירות החולצות מייצגות מטריצה שמצביעה על האופן שבו הוא מעורר השראה באנשים שמביעים תמיכה על ידי פתיחת הארנקים שלהם", הגיב גרי פילפו, מנכ"ל אי – פול. "אך אין מטריצה הפוכה שמאפשרת למדוד כמה אנשים הוא הכעיס או שבכלל לא שמעו עליו לפני כן, מלבד הסנטימנט אותו מדדנו בסקר".

המחאה של קפרניק העמידה אותו בלב הדיון הציבורי, זאת על אף שהוא הקווטרבק המחליף בקבוצה, וכמעט ולא עולה לשחק.

24% מהמשתתפים בסקר לפני שנתיים אמרו ששמעו עליו , בעוד ש-42% בסקר הנוכחי ידעו על מי מדובר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות