אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת הכדורגל אברטון תפתח מרכז קהילתי שיפעל 7 ימים בשבוע צילום: רויטרס

קבוצת הכדורגל אברטון תפתח מרכז קהילתי שיפעל 7 ימים בשבוע

המרכז בליברפול ישמש קמפוס רב תכליתי שאמור לענות על הצרכים של הקהילה המקומית. בימי משחקים המקום ישמש כחלל לאוהדים עם מוגבלויות

25.09.2016, 16:34 | שירות כלכליסט

קבוצת הכדורגל האנגלית אברטון עומדת לפצות את השכנים של האצטדיון שמלווה אותה ב-124 השנים האחרונות, גודיסון פארק על כל הרעש. הקבוצה הכריזה על השלב האחרון התכניות לשיפור וחידוש האזורים המקיפים את האצטדיון.

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף, המועדון מפקח על העיצוב מחדש של נכסים לאורך גודיסון רוד, צילום: רויטרס בנוסף, המועדון מפקח על העיצוב מחדש של נכסים לאורך גודיסון רוד | צילום: רויטרס בנוסף, המועדון מפקח על העיצוב מחדש של נכסים לאורך גודיסון רוד, צילום: רויטרס

מדובר לא רק במתיחת פנים פיסית, אלא בשינויים שיותירו אחריהם מורשת מתמשכת. הקבוצה הודיעה על הרכישה של המרכז סנט פרנסיס דה סייל, בסמוך לוולטון רוד. המרכז ישופץ ויומר למרכז קהילתי שיפעל 7 ימים בשבוע ויכלול לאונג' ייעודי לימי משחק.

המבנה יכלול מרכז משלוחים עבור חברים בעלי מוגבלויות בקהילה. בימי משחקים המקום ישמש כחלל לאוהדים עם מוגבלויות, בייחוד אלה שרוצים להימנע מהבאלגן באצטדיון.

זהו רק שלב אחד בתכנית להחיות את האזור. המרכז שוכן מאחורי בית הספר אברטון פרי בספלאו ליין, שפועל כבר 12 חודשים ולומדים בו 200 תלמידים שמתקשים במוסדות החינוך המסורתיים.

המרכז יכלול גם בית קפה קהילתי, אזור ייעוץ, אזור משפחתי, אזור נוער ומגרש כדורגל דור רביעי – קמפוס רב תכליתי שאמור לענות על הצרכים של הקהילה המקומית.

בנוסף, המועדון מפקח על העיצוב מחדש של נכסים לאורך גודיסון רוד, כשחלקם נרכשו במטרה שישמשו כמרכז אליו יפנו התושבים בבעיות שיתעוררו. יצאו לדרך גם תכניות למנות קצין סביבתי שישמור על הסדר והניקיון של הרחובות והאזורים הסובבים.

התקווה היא שכל השינויים ישתלבו ויצרו "שביל טופי" שיתפרס מוולטון רוד לגודיסון פארק עצמו.

"זה יהיה מתקן מעולה שיאפשר לנו להציע לחברי הקהילה מקלט בטוח שבו יוכלו להסתובב בבטחה, למצוא הזדמנויות תעסוקה, הכשרה, חינוך והתנדבות, לקבל תמיכה בנוגע לנושאי בריאות. המרכז יספק גם תמיכה לחברים מבודדים בקהילה שיוכלו להתקשר איתנו באמצעות התכניות השונות", סיכמה דניס בארט – בקסנדייל, יו"ר ועד הקהילה והכוח המניע מאחורי היוזמות.

המתקנים ממומנים בחלקם על ידי קרן הלוטו הגדולה ועמותת הכדורגל, והם יכללו קורסי הכשרה לתושבים וכן יאפשרו להם ללמוד אימון כדורגל והתפתחות לגיל הרך. "המתקנים נועדו עבור הקהילה, כשהאלמנטים מעוצבים על ידי הקהילות עצמן, כך שאנחנו באמת רוצים שכל מי שמתגורר באזור שיהיה מעורב", הוסיפה בארט – בקסנדייל. "חשוב לנו להמשיך ולהתבסס על העבודה של אברטון בקהילה ולהישאר מעורבים בקהילה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות