אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זיכיון קרייזלר צפוי לעבור השבוע לסוכנות מכוניות לים התיכון צילום: בלומברג

פרסום ראשון

זיכיון קרייזלר צפוי לעבור השבוע לסוכנות מכוניות לים התיכון

העסקה שנחתמה לפני חצי שנה להעברת זיכיון השיווק של רכבי קרייזלר, ג'יפ ודודג' מידי מכשירי תנועה לידי סוכנות מכוניות לים התיכון מגיעה לשלב המימוש

26.09.2016, 11:59 | תומר הדר

חצי שנה חלפה מהודעתה של מכשירי תנועה, יבואנית סוזוקי וקרייזלר, על השלמת העסקה למכירת זיכיונות השיווק של קרייזלר, ג'יפ ודודג' – ומכירת הזיכיון לסוכנות מכוניות לים התיכון יבואנית פיאט - וכעת העסקה מגיעה למימוש. ל"כלכליסט" נודע כי בסוף השבוע יועבר זיכיון השיווק של קרייזלר באופן רשמי לידי סוכנות מכוניות לים התיכון – ומכשירי תנועה תחדל משיווק של מכוניות הנוסעים של קרייזלר, רכבי השטח של חברת ג'יפ והטנדרים של חברת דודג'.

מכירת זיכיון השיווק של מכוניות קרייזלר נחשבה בשעתו למכירה קלה יחסית שעברה ללא תקלות מיוחדות. כפי שנחשף ב"כלכליסט", במאי האחרון אישר הממונה על ההגבלים העסקיים את עסקת המכירה ואת העברת הבעלות. על פי פרסומיהן הרשמיים של צמד החברות, עסקת המכירה מוערכת בכ-100 עד 130 מיליון שקל – אך עם זאת, עסקה זו כוללת בתוכה גם את מכירתו של מאלי חלקי חילוף בהיקף ניכר אשר מצוי בידיה של מכשירי תנועה, כמו גם את מכירת מהלאי רכבים שבידיה.

קרייזלר. העסקה מגיעה למימוש, צילום: בלומברג קרייזלר. העסקה מגיעה למימוש | צילום: בלומברג קרייזלר. העסקה מגיעה למימוש, צילום: בלומברג

צמד החברות טרם הודיעו באופן רשמי כיצד ייפרש מערך המכירות החדש של צמד המותגים. סוכנות קרייזלר בתל אביב לדוגמה, הסוכנות המרכזית של המותג אשר מכילה גם את דגמי ג'יפ ממוקמת בבית מכשירי תנועה מתחת למשרדי ההנהלה של היבואנית ואינם צפויים להישאר באותו מיקום.

עסקת המכירה של קרייזלר, היוצאת לפועל השבוע אינה היחידה: כפי שנחשף ב"כלכליסט": JLR, חברת האם של יבואר ולנד רובר קיבלה החלטה על איחוד של המותגים בישראל – במסגרתו יעבור זיכיון השיווק של מכוניות יגואר לידיה של חברת המזרח, יבואנית לנד רובר. על פי החוזה המצוי בידי צמד החברות, העברת הזיכיון מיועדת להתבצע עד אפריל 2017.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות