אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית הדין לעבודה: "נפלו פגמים משמעותיים בפיטוריה של עו"ד סימה לוי שלום"

בית הדין לעבודה: "נפלו פגמים משמעותיים בפיטוריה של עו"ד סימה לוי שלום"

היועצת המשפטית לשעבר של נתיבי ישראל פוטרה במהלך שהותה במעצר בית. בית הדין פסק שפיטוריה נעשו שלא כדין והיא תפוצה ב-150 אלף שקל

26.09.2016, 18:15 | נעמי צורף
היועצת המשפטית לשעבר של נתיבי ישראל, עו"ד סימה לוי-שלום, תפוצה ב-150 אלף שקל על פיטוריה שלא נעשו כדין. כך פסק לאחרונה בית הדין לעבודה בת"א.

קראו עוד בכלכליסט

הפרשה נחשפה בנובמבר 2015 אז פשטו חוקרי להב 433 על משרדי נתיבי ישראל ועל בתיהם. במסגרת החקירה נעצרו 18 מעורבים, בהם המנכ"לים לשעבר אלכס ויזניצ'ר ושי ברס, וח"כ לשעבר מיכאל גורולובסקי, ששימש כספק לחברה. לאחרונה, המליצה המשטרה להעמיד לדין כ-40 בכירים בחברה.

לוי, אחותה של ח"כ אורלי לוי-אבקסיס, נחקרה באזהרה בחשד למתן עבודות ומכרזים בניגוד לחוק. במהלך שהותה במעצר בית מונה לה ממלא מקום ובהמשך אף פוטרה. לוי מונתה לתפקיד ממלאת מקום היועץ המשפטי ומנהלת היחידה המשפטית של החברה בשנת 2014. היא אף הוזכרה בהקשר זה בדו"ח מבקר המדינה לאחר שמונתה מפני שלא היה לה ניסיון קודם.

עו"ד סימה לוי שלום עו"ד סימה לוי שלום עו"ד סימה לוי שלום

טענתה המרכזית של לוי הייתה כי נתיבי ישראל הודו שהוחלט על פיטוריה על אף שאין הם יודעים דבר אודות החשדות כנגדה. בית הדין פסק שנפלו פגמים משמעותיים בהליך הפיטורים, בין היתר בכך שלא ניתן המשקל הראוי לחזקת החפות של לוי. "רשות מנהלית חייבת לבסס החלטותיה על עובדות", נכתב בפסק הדין. "חובת ההגינות החלה על החברה כמעסיק ציבורי מחייבת אותה לפעול כלפי עובדיה בהגינות ובתום לב".

"לאחר שעיינו בתשתית הראייתית אנו סבורים כי חלו פגמים בהליך הפסקת העסקתה", נכתב. "עם זאת, לא שוכנענו כי יש להורות על השבתה לעבודה אלא על פיצוי כספי". לוי תקבל כאמור פיצויים בסך 150 אלף שקל, ובנוסף שכר טרחת עו"ד בסך 10,000 שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות