אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בצעד חריג: נתניהו עותר נגד היועמ"ש כדי למנוע פרסום החשבוניות צילום: אלכס קולומויסקי

בצעד חריג: נתניהו עותר נגד היועמ"ש כדי למנוע פרסום החשבוניות

ראש הממשלה עותר באמצעות עורך דינו דוד שומרון נגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ונגד הממונה על חופש המידע במשרדו ענת רביבו, שאישרו את הפרסום בעקבות עתירה של התנועה לחופש המידע

26.09.2016, 17:54 | רוני זינגר

ראש הממשלה בנימין נתניהו עותר באופן חסר תקדים נגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ונגד הממונה על חופש המידע במשרדו ענת רביבו, במטרה למנוע את פרסום החשבוניות של הוצאותיו. את העתירה הגיש נתניהו היום (ב') אחר הצהריים לבית המשפט המחוזי בירושלים, ואותה הכין עבורו עורך דינו הצמוד דוד שמרון. היועמ"ש והממונה אישרו את העברת החשבוניות לפרסום על רקע עתירה שהגישה בעבר התנועה לחופש המידע, ואולם כעת עותר נתניהו נגד החלטתם של אנשי המקצוע.

"בית המשפט מתבקש לבטל את החלטת הממונה על חופש המידע ולהורות שאין לחשוף את החשבוניות בגין שירותי כביסה שניתנו לראש הממשלה ולבני משפחתו במהלך שנת 2014 בעת שהותם במעונם הרשמי בירושלים", נכתב בפתח העתירה.

בהמשך פירט נתניהו כי היועמ"ש והממונה על חופש המידע במשרדו קיבלו החלטה לפיה אין פגיעה ממשית בפרטיותו של רה"מ בפרסום חשבוניות כמו אלו הנוגעות לשירותי כביסה. זאת במענה לעתירה של התנועה לחופש המידע, שעתרה בנושא ביולי 2015. נתניהו טוען בעתירתו כי מדובר בפגיעה בפרטיותו ובפרטיות בני משפחתו ומשכך, אין למסור את המידע המבוקש.

בנימין נתניהו. עתר נגד פרסום חשבוניות על "שירותי כביסה", צילום: רויטרס בנימין נתניהו. עתר נגד פרסום חשבוניות על "שירותי כביסה" | צילום: רויטרס בנימין נתניהו. עתר נגד פרסום חשבוניות על "שירותי כביסה", צילום: רויטרס

בא כוחו של נתניהו פורש על פני 27 עמודים את נימוקיו באשר הזכות לפרטיות גם בנוגע לאיש ציבור - "חשבוניות הכביסה ניתנו עבור הוצאותיו האישיות של ראש הממשלה ובני משפחתו והן "ענייניו הפרטיים" אשר חשיפתן מהווה פגיעה בפרטיות.

יצויין כי על פי מכתב שהעבירה הממונה רביבו לעו"ד שמרון ביוני האחרון, מרבית החשבוניות המבוקשות על ידי התנועה לחופש המידע נמצאו כלא מתאימות לפרסום וכעת כאמור ניטש המאבק על פרסום הוצאות שירותי הכביסה.

עו"ד נירית בלייר, מנכ"לית התנועה לחופש המידע מסרה אחר הצהריים: "כמו כולם הופתענו מעתירת נתניהו כנגד משרדו הוא, אשר החליט לחשוף מידע על פי חוק חופש המידע. טענתנו כפי שהייתה לאורך כל הדרך היא ששימוש בכספי הציבור צריך להיות חשוף תמיד. חבל שכולנו צריכים להיות עדים למשחק הזה שהועתק עתה אל הזירה הפנימית בתוך משרד רה"מ, המנסה מחד לחשוף ומאידך להסתיר, כאשר הכלל צריך להיות חד, חלק וברור, שימוש בכסף ציבורי צריך להיות שקוף במלואו. הוצאות פרטיות מוטב להן שישולמו ממשכורתם של נבחרינו".

דובר ראש הממשלה מסר בתגובה: "העיסוק בכביסת רה"מ הוא קטנוניות לשמה. גם לראש ממשלה יש זכות לפרטיות. נקעה נפשו של הציבור מהחטטנות הזו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

36 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
לא הבנת שהנושא איננו התחתונים של שרה, אלא
לא הבנת שהנושא איננו התחתונים של שרה, אלא השימוש בכסף שלך !! שלך !! שלך !! אם הגברת שולחת למכבסה כל מטפחת שהקיפול שלה לא נראה לה - זה יתבטא בסכומים (אני מניח הגבוהים מאד) שאתה ואני משלמים. אתה מתיחס כך גם לכסף שאתה עובד קשה כדי להרוויחו? ממש לא. הם רוצים פרטיות ? שיעשו שימוש במשכורת שאתה ואני משלמים לקיסר ויכבסו על חשבונם. הדרישה לחשיפה מתיחסת רק לחשבוניות שאתה משלם עליהן.
BottleOpener  |  27.09.16
32.
לכל המגוננים,  מידיעה מלאה - לגברת לא נאה
לכל המגוננים,  מידיעה מלאה - לגברת לא נאה להשתמש במכבסה במעון (אחרת לא היו חשבוניות) , היא צוברת בכוונה כביסה לפני טיסות (ויש הרבה טיסות)  עולה עם הכביסה המלוכלכת למטוס על מנת שיכבסו לה במלונות שהם מגיעים אליהם (5* דלוקס- שירותי כביסה פרימיום +ריחניות = יקר מאוד מאוד). סביר להנחי שסכומי החשבוניות על שירותי כביסה יהיו בדיוניים. אולי בגלל זה לא רוצה לפרסם? 
Anchor  |  27.09.16
לכל התגובות