אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיל הים עיכב ספינת תענוגות איטלקית מלהיכנס לנמל אילת צילום: יח"צ

חיל הים עיכב ספינת תענוגות איטלקית מלהיכנס לנמל אילת

הספינה של חברת שיט התענוגות האיטלקית Costa עוכבה בלב ים, שעל סיפונה כ-2,400 נוסעים ואנשי צוות. לאחר שעגנו, הנוסעים בחרו לבלות את הלילה על גבי הספינה, ולא במקומות הבילוי באילת

26.09.2016, 19:37 | אסנת ניר

ספינת תענוגות איטלקית של חברת Costa עוכבה בלב ים ע"י חיל הים, שעל סיפונה כ-2,400 נוסעים ואנשי צוות, ולאחר זמן ממושך נמנעה ממנה כניסה לנמל אילת.

בליל חמישי האחרון עשתה הספינה את דרכה מנמל עקבה אל נמל אילת, שנעשה לטענת החברה בתיאום מוקדם עם חיל הים. על פי ההנחיות שניתנו לה, הספינה עשתה את דרכה מעקבה דרומה והמתינה בלב המפרץ לזיהוי ולאישור כניסה לאילת. רב החובל יצר קשר עם חיל הים שאימת עמו את נתוני האונייה, אך האישור התעכב והאונייה נותרה להמתין בלב ים. לאחר המתנה ארוכה, פנה רב החובל בשנית אל חיל הים ולהפתעתו חזר תהליך אימות הנתונים על עצמו מחדש, הפעם התבקשה האוניה לזוז ממקומה 200 מטרים למיקום אחר.

"לא צריך להיות איש ים כדי להבין שזו דרישה הזויה", אמר איתן איון, מנהל מחלקת הקרוזים בא.מ.א ספנות, המייצגת את החברה בישראל: "הרי גודל האונייה עצמה הוא 220 מטרים, לאן ובעבור מה רצו שהיא תזוז 200 מטר?" הוסיף איון, "לאחר תקופה ארוכה בה אוניות החברה לא פקדו את אילת, זו לא קבלת הפנים לה ציפינו".

הספינה של חברת קוסטה שעוכבה, צילום: יח"צ הספינה של חברת קוסטה שעוכבה | צילום: יח"צ הספינה של חברת קוסטה שעוכבה, צילום: יח"צ

לאחר שאנשי החברה בישראל פנו למפקדת חיל הים, נשלחה ספינת סיור של חיל הים שהחלה להקיף את הספינה ולהאיר עליה בזרקורים. הנוסעים שלא הבינו את המתרחש נתקפו בבהלה ולאחר שעה ארוכה של המתנה היא הוכנסה לנמל אילת. "התוכנית המקורית הייתה להוריד את אלפי הנוסעים ואנשי הצוות לעיר כדי שיבלו במועדונים, בבתי הקפה, בפאבים ובמסעדות, אך לאחר המהומה והעיכוב, העדיפו הנוסעים להישאר ללון באונייה.

מחברת א.מ.א ספנות נמסר עוד כי כל נוהלי כניסת אונייה לנמל ישראלי מולאו בקפדנות ומבעוד מועד כפי שהדבר נעשה לאורך שנים עם כל האוניות המגיעות ארצה וכי קוסטה שוקלת האם להמשיך לשלוח אוניות קרוז לאילת

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "כל אונייה הנכנסת לנמל אילת מזוהה ע״י זרוע הים בתהליך שגרתי ומקובל. באירוע המוזכר, האונייה זוהתה לאחר תהליך תשאול שהתבצע ע״י כלי ביטחון שוטף. בתום התהליך קיבלה האוניה אישור להיכנס לנמל אילת ואכן נכנסה ללא כל עיכוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות