אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההלוואה ניתנה: האחים ויליגר מתרחקים מהשליטה בוויליפוד צילום: עומר מסינגר

ההלוואה ניתנה: האחים ויליגר מתרחקים מהשליטה בוויליפוד

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה אתמול את ההתנגדויות להסכם הלוואה שעלול, במקרה של אי פירעון, להביא להעברת השליטה בחברה מידי גריגורי גורטבוי לחברת טעמן

27.09.2016, 07:12 | גולן חזני

הכרעה של בית המשפט המחוזי בת"א מרחיקה את האחים יוסי וצבי ויליגר מהחלום לקבל לידיהם חזרה את השליטה בחברת המזון ויליפוד. השופט חאלד כבוב דחה אתמול את ההתנגדויות - של האחים ושל אחרים - לביצוע הסכם הלוואה שעלול להביא להעברת השליטה בחברה לידיים חדשות.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בהסכם הלוואה בין חברת טעמן, שבשליטת משפחת חיים החרדית מירושלים, לבין גריגורי גורטובוי, בעל השליטה בוויליפוד דרך החברה הבורסאית בי.ג'י.אי. על פי ההסכם טעמן תלווה 37.5 מיליון שקל לגורטובוי ולחברת ישראל 18 שבבעלותו. זאת כדי שיוכל להחזיר הלוואה שנפתלי שני, מבעלי השליטה לשעבר באמבלייז, העניק לישראל 18. בתמורה המניות ששועבדו לטובת ההלוואה ישוחררו ויועברו לידי טעמן כביטחונות. אלא שאם ההלוואה לא תיפרע - השליטה בוויליפוד תועבר לידי טעמן.

האחים ויליגר טענו כי זה למעשה הסכם מכירת מניות, שנועד לבטל את ההתמחרות שקבע בית המשפט לרכישת השליטה בויליפוד. האחים מבקשים לרכוש שוב את החברה אחרי שמכרו אותה פעמיים.

כבוב ביקש לקבל את הסכם ההלוואה לפני שיאשרו. בית המשפט התבקש שלא לפרסם את תנאיה, אולם ההסכם הוא לשלוש שנים וכנראה בריבית גבוהה במיוחד.

אם כבוב יאשר את ההלוואה, גורטובוי יקבל שלוש שנים שבמהלכן יקווה להתאוששות של אוקראינה ולרווחים מוויליפוד שיאפשרו לו למשוך דיבידנדים. ברקע עומדת נגדו חקירה של רשות ני"ע על משיכת כספים מקופת BSD, החברה־האם של ויליפוד, בסך 13.5 מיליון דולר.

חלק מהמתמודדים על רכישת השליטה בוויליפוד הודיעו כי יפנו לרשות ההגבלים כדי לבחון את ההלוואה. במקביל מבקשים מתמודדים אחרים לפרסם את הסכם ההלוואה, נוכח חשש להעדפת נושים.

גורטובוי יוצג בידי עורכי הדין שמואל קסוטו ורונן בראון. ויליגר יוצג בידי עו"ד ישראל שלו.

גרגורי גורטובוי, צילום: נמרוד גליקמן גרגורי גורטובוי | צילום: נמרוד גליקמן גרגורי גורטובוי, צילום: נמרוד גליקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות