אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שבוע אחרי הגיוס: Vroom סגרה את המרכז ברחובות צילום: Natasha Jahangir

בלעדי לכלכליסט

שבוע אחרי הגיוס: Vroom סגרה את המרכז ברחובות

30 עובדי הסטארט־אפ לסחר ברכבים משומשים באינטרנט אולצו לעזוב את מרכז הפיתוח מיד עם קבלת הודעת הפיטורים והרשאותיהם נחסמו, שבוע בלבד לאחר שגוייסו 50 מיליון דולר. הפעילות תרוכז במטה בניו יורק

27.09.2016, 06:54 | מאיר אורבך

חברת הסטארט־אפ הישראלית־אמריקאית ורום (Vroom), שהקימה שירות המאפשר למכור או לקנות רכב משומש ברשת, סגרה במפתיע את מרכז הפיתוח שלה ברחובות ופיטרה את כל 30 עובדיה, לאחר שבשבוע שעבר היא דיווחה על גיוס חדש של 50 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

השבוע הגיע סמנכ"ל הכספים של החברה לישראל והודיע לעובדים על סגירה מיידית של המרכז. לאחר ההודעה הם נאלצו לעזוב את המשרד וכניסתם למערכות המחשוב נסגרה לאלתר.

הסטארט־אפ, שנוסד ב־2013 על ידי אלון בלוך ואלי וורטמן, עבר שינוי נוסף לפני כמה חודשים, אז נאלץ בלוך, שכיהן בתפקיד המנכ"ל, לעזוב. זאת לאחר שינויים בדריקטוריון החברה בעקבות רכישת חברת Texas Direct Auto, חברה מטקסס שמפעילה אתר ושירות למכירת רכבים משומשים, שעד לרכישתה על ידי ורום היתה מתחרתה. המנכ"ל הנכנס פול הנסי הגיע מ־Priceline, אתר למציאת מלונות, טיסות והשכרת רכבים בזול.

בעקבות החלפתו של המנכ"ל הישראלי באמריקאי וסגירת המרכז המקומי איבדה החברה את זהותה הישראלית וכעת הפכה לאמריקאית לכל דבר. הערכת גורמים המעורים בעניין היא שהחברה הטקסנית השתלטה לאחרונה על החברה ועל הניהול בה והביאה לשינויים.

הגיוס שנעשה בשבוע שעבר היה החמישי של החברה מרגע הקמתה והעמיד את גיסוי ההון שלה על 218 מיליון דולר.

מימין: המייסדים אלי וורטמן ואלון בלוך, שעד לאחרונה כיהן כמנכ"ל החברה, צילום: Natasha Jahangir מימין: המייסדים אלי וורטמן ואלון בלוך, שעד לאחרונה כיהן כמנכ"ל החברה | צילום: Natasha Jahangir מימין: המייסדים אלי וורטמן ואלון בלוך, שעד לאחרונה כיהן כמנכ"ל החברה, צילום: Natasha Jahangir

כעת מעסיקה החברה כ־500 עובדים בארה"ב ומגלגלת מחזור מכירות של מעל מיליארד דולר בשנה. בטקסס מחזיקה ורום מרכז גדול לשיפוץ רכבים שאותו רכשה ב־2015. מטה ההנהלה נמצא בניו יורק וכמה מוקדי מכירות ושירות ממוקמים בטקסס.

קוני הרכבים באתר של ורום מקבלים שבוע כדי לבדוק את הרכב שקיבלו. המוכרים המשתמשים בשירות צריכים להעלות תמונה ופרטי רישיון, ומרגע שישנה הסכמה על המחיר מהחברה, הרכב נאסף מהמוכר.

לחברה קיימת תחרות רבה בארה"ב ממספר חברות גדולות דוגמת ebay. שוק הרכב המשומש בארה"ב עומד על כ־400 מיליארד דולר לשנה, ועל פי הערכות, ב־2015 נמכרו במדינה כ־38.3 מיליון רכבים משומשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות