אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פפושדו מוכר לגינדי קרקע ברחובות ב־160 מיליון שקל צילום: ענר גרין

בלעדי לכלכליסט

פפושדו מוכר לגינדי קרקע ברחובות ב־160 מיליון שקל

חברת ים סוף של אלי פפושדו מנהלת מו"מ מתקדם עם גינדי החזקות למכירת קרקע בפרויקט 'חצרות המושבה', הכוללת זכויות לבניית 400 דירות במגדלים בני 24-14 קומות

27.09.2016, 08:25 | דותן לוי

חברת ים סוף שבשליטת אלי פפושדו נמצאת במשא ומתן מתקדם למכור לגינדי החזקות קרקע ברחובות המיועדת להקמת 400 יחידות דיור, כך נודע ל"כלכליסט". מחיר המכירה צפוי לעמוד על 400 אלף שקל עבור קרקע ליחידה, המשקפים עלות כוללת של 160 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הקרקע משווקת בפרויקט חצרות המושבה וכוללת 11 בניינים בני 14–24 קומות המתוכננים סביב שטח ציבורי פתוח בין הרחובות פריד משה, ששת הימים והים, מהם נבנו עד כה ארבעה. מדובר בקרקע ששווקה בשנות התשעים כקרקע בלתי מתוכננת (מקב"ת), ומוחזקת בידי חברת ים סוף של משפחת פפושדו וכן על ידי היזם רוני יצחקי.

זכויות הבניה של פפושדו במתחם עמדו עד לשנת 2013 על 392 דירות ושל יצחקי על 432 דירות, אך החלטה של ועדות התכנון הגידלו את זכויות הבניה של פפושדו ל־520 דירות ושל יצחקי ל־620 דירות. במסגרת העסקה תמכור ים סוף חלק מהקרקע שבבעלות פפושדו, ש־120 מהדירות המתוכננות לבנייה עליה כבר נבנו ואוכלסו, ונותרו לה זכויות לבניית 400 דירות נוספות.

פרויקט חצרות המושבה ברחובות. ביקוש גבוה לקרקעות פרטיות, צילום: ענר גרין פרויקט חצרות המושבה ברחובות. ביקוש גבוה לקרקעות פרטיות | צילום: ענר גרין פרויקט חצרות המושבה ברחובות. ביקוש גבוה לקרקעות פרטיות, צילום: ענר גרין

לפי נתוני רשות המסים, העסקאות האחרונות שהתקיימו השנה למכירת דירת 4 חדרים בחצרות המושבה עמדו על כ־1.5 מיליון שקל. בשקלול עלות בנייה במגדל של 750 אלף שקל לדירת 4 חדרים, עולה שהעלות עבור גינדי לקרקע ובניית דירה בפרויקט מסתכמת ב־1.15 מיליון שקל.

פרויקט חצרות המושבה עמד במרכזה של פרשת שחיתות שנחשפה ב־2014 ובמסגרתה נעצר יצחקי. אשתקד המצליה המטרה להעמיד לדין את יצקי בטענה שגיסו, עו"ד רועי בר, סייע לו בהגדלת זכויות הבניית בפרויקט. עם זאת, שמו של פפושדו לא שורבב בפרשה.

העסקה המתגבשת למכירת הקרקע הפרטית ברחובות בולטת על רקע מיקוד המדינה בשיווק קרקעות לטובת מיזמי מחיר למשתכן. מיזמים אלה מציעים ליזמים שיעורי רווח נמוכים יחסית ולכן רבים מוותרים על ההתמודדות בהם. כתוצאה מכך נוצר ביקוש גדול יותר לקרקעות פרטיות שיאפשרו ליזמים לקדם פרויקטים, הליך שמוביל להעלאת מחירי הקרקעות הפרטיות ובהתאם לכך לירידה במספר העסקאות. המחסור בקרקעות זמינות ניכר בהיקף העסקאות של גינדי החזקות. רכישת קרקע האחרונה של החברה בוצעה בפברואר השנה ל־120 דירות בנתניה, כך שבצבר הפרויקטים העתידיים של החברה שאינם בשיווק או בבנייה יש לה שני פרויקטים בלבד בכרמי גת ובעיר ימים.

מגינדי החזקות נמסר: "מעולם לא הוגשה הצעה ואיננו יודעים באיזה מגרש מדובר". מחברת ים סוף נדל"ן לא התקבלה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
לגינדי אין פרויקטים עתידיים , כי כל המכרזי
לגינדי אין פרויקטים עתידיים , כי כל המכרזי קרקעות זה רק במחיר למשתכן. אז הם קונים במחיר מוזל קרקע פרטית , תחשבו 400 ליח דיור ונניח עוד 500 אלף עולה הדירה וזה כנראה עוד פחות , אפשרי למכור שם במיליון 100 , אבל גינדי ימתגו את זה כחלומות רחובות הירוקה חחחחחח 
Popsicle  |  27.09.16