אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהפך בצריכת האלכוהול: הבריטים מעדיפים את הבירה שלהם מהסופר צילום: שאטרסטוק

מהפך בצריכת האלכוהול: הבריטים מעדיפים את הבירה שלהם מהסופר

לפי הגרדיאן, סופרמרקטים וחנויות אלכוהול מכרו בשנה שעברה יותר בירה מאשר 145 אלף הפאבים, המועדונים ובתי המלון בממלכה

27.09.2016, 08:39 | שירות כלכליסט

מהפך בצריכת האלכוהול בבריטניה. בשנה שעברה מכרו לראשונה סופרמרקטים וחנויות אלכוהול יותר בירה מאשר 145 אלף הפאבים, המועדונים ובתי המלון בממלכה, כך דיווח עיתון ה"גרדיאן" הבריטי.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הנתונים שפרסם איגוד הבירה והפאבים הבריטי, בשנת 2015 נמכרו 4.4 מיליארד ליטרים של בירה בבריטניה, כש־51% מהם נמכרו בסופרמרקטים ובחנויות מתמחות, ואילו 49% נמכרו בפאבים, מועדונים ובמוסדות אחרים בעלי רישיון.

לשם השוואה, בשנת 2000 מעל שני שלישים מהבירות נמכרו בפאבים. אחת הסיבות העיקריות לשינוי זה היא המבצעים וההנחות הגדולים שמציעים הסופרמרקטים. בטסקו הציעו לדוגמה בסוף השבוע אריזה של 18 פחיות ב־14 ליש"ט, זאת בעוד שפיינט בירה מהחבית בפאב עולה 2.40 - 4.70 ליש"ט. בנוסף, חל שינוי בטעמם האלכוהולי של הבליינים: בשנים האחרונות יין הולך וצובר פופולריות, לעיתים קרובות על חשבון צריכת הבירה. על פי הנתונים האחרונים, הבריטי הממוצע שותה 67.7 ליטרים של בירה בשנה, לעומת הממוצע האירופי שעומד על 72 ליטרים לאדם בשנה.

בירה. קונים בסופר, צילום: בלומברג בירה. קונים בסופר | צילום: בלומברג בירה. קונים בסופר, צילום: בלומברג

במקביל, מספר הפאבים בבריטניה נמצא במגמת ירידה בשנים האחרונות. בשנה שעברה פעלו במדינה 50,800 פאבים, לעומת 58,200 לפני עשור.

באיגוד הבירה והפאבים קראו לשר האוצר פיליפ המונד להמשיך את הצעדים שבהם נקט קודמו בתפקיד ג'ורג' אוסבורן, שהוריד לפני שלוש שנים את המס על הבירה. "המס על הבירה גבוה ב־54% מכפי שהיה בשנת 2000, זאת על אף קיצוצים אחרונים. יש צורך בפעולות נוספות כדי להוריד את המס בבריטניה, שגבוה פי 14 ממקבילו בגרמניה", נמסר מהאיגוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות