אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקר CNN: קלינטון ניצחה בעימות צילום: אי פי איי

סקר CNN: קלינטון ניצחה בעימות

לאחר שעה וחצי של התכתשויות מילוליות, קבעו הצופים בסקר CNN כי המועמדת הדמוקרטית הייתה טובה יותר בעימות. טראמפ: "אני ניצחתי". האסטרטג של קלינטון: "זה היה הלילה שלה"

27.09.2016, 08:53 | אורלי אזולאי, ynet

במשך יותר משעה וחצי הם החליפו מהלומות מילוליות, השמיצו זה את זה וקטעו את דברי האחר פעם אחר פעם. בסיומו שניהם הכריזו על ניצחון. אבל לפחות לפי סקר CNN, הילרי קלינטון היא המנצחת בעימות מול דונלד טראמפ. לעומת זאת, בסקרי גולשים שערכו אתרים אחרים התקבלו תוצאות הפוכות.

קראו עוד בכלכליסט

על פי סקר CNN, מבין הצופים בעימות הנשיאותי הראשון 62% סברו שקלינטון הייתה טובה יותר, לעומת 27% בלבד שהאמינו שהמועמד הרפובליקני ניצח בעימות. עם זאת, ב-CNN הדגישו כי הדגימה הייתה מעט יותר דמוקרטית מהציבור האמריקני הכללי. מדובר בתוצאות הפוכות לאלו של העימות ב-2012, אז מיט רומני ניצח לפי אותו סקר את הנשיא הדמוקרטית ברק אובמה (67% לעומת 25%), מה שלא הוביל לאותו לבית הלבן.

 

אתרים רבים שאלו את הגולשים מי המנצח לדעתם בעימות, ולפחות לפי סקרים אלו דווקא הופעתו של המועמד הרפובליקני הייתה טובה יותר. יותר מ-400 אלף השתתפו בסקר של "טיים" בשעה הראשונה שלאחר העימות, ולפי התוצאות טראמפ גבר על יריבתו בשיעור של 58% מול 42%. באתר "The Hill" נערך גם כן סקר גולשים, עם תוצאות דומות יחסית - 42-51 לטראמפ.

"ניצחתי בעימות ואני מאמין שננצח גם בנובמבר", אמר טראמפ מיד לאחר שירד מהבמה, ואף רמז לבגידות של ביל קלינטון כשאמר בראיון לרשת "פוקס": "התכוונתי לומר משהו מאוד חריף להילרי, למשפחה שלה - ואמרתי לעצמי 'אני לא יכול לעשות זאת'". גם במטה קלינטון אמרו כי המועמדת שלהם היא זו שניצחה בעימות.

דונלד טראמפ, צילום: איי אף פי דונלד טראמפ | צילום: איי אף פי דונלד טראמפ, צילום: איי אף פי

סטיב רבינוביץ', האסטרטג הפוליטי הבכיר של קלינטון, אמר מנגד כי "זה היה ללא ספק הלילה של הילרי". רבינוביץ', שהיה מאדריכלי הניצחון של ביל קלינטון במרוץ הראשון שלו לנשיאות ולאחר מכן עבד עם קלינטון בבית הלבן והפך להיות חבר קרוב של בני הזוג, אמר עוד כי "טראמפ היה בסדר בהתחלה. אגרסיבי. אבל אחר כך הוא איבד את זה. הוא כנראה חולה".

רבינוביץ' הוסיף כי "היו לו תגובות גוף לא טובות מול המצלמה בעיקר כשהוא לא דיבר. הוא הפריע הרבה ושיקר בהרבה נושאים כמו עיראק, לוב וסיפור מקום הלידה של אובמה. בנושאי מדיניות חוץ הוא משקל קל. הוא לא מוכן, חסר ידע וכל זה צריך להפחיד את אמריקה ואת העולם".

 

קלינטון פתחה את העימות בבקשה מאזרחי ארה"ב לבחון את המועמדים לפי הכישורים והיכולות שלהם כדי להחליט מי המתאים ביותר לכהן בתפקיד נשיא ארה"ב. לאורך כל העימות היא הקפידה במכוון לקרוא ליריבה "דונלד" ואילו הוא קרא לה "מזכירת המדינה קלינטון" ו"הילרי".

הילארי קלינטון בעימות, צילום: איי פי הילארי קלינטון בעימות | צילום: איי פי הילארי קלינטון בעימות, צילום: איי פי

"השאלה המרכזית בבחירות הללו היא באמת איזה מדינה אנחנו רוצים להיות ואיזה עתיד נבנה. אנחנו צריכים לפתח כלכלה שטובה לכולם ושתהיה הוגנת יותר", אמרה המועמדת הדמוקרטית בפתח דבריה. קלינטון ניסתה להקניט את טראמפ כשהזכירה שהוא התחיל את הקריירה שלו עם מיליון דולר מאביו העשיר, ואילו היא נולדה למשפחה ממעמד הביניים. "תוכניתו של טראמפ תהיה לקצץ מסים לעשירים", היא אמרה.

טראמפ החל את דבריו במתקפה על סין ומכסיקו וטען שהן גונבות מארה"ב מקומות עבודה רבים. "אנחנו צריכים לדאוג שלא גונבים לנו את מקומות העבודה", אמר איל הנדל"ן הרפובליקני. בתגובה לדבריה של קלינטון, הוא אמר כי "האמיפריה שלי התחילה מהלוואה קטנה של אבי" וטען שמצב הכלכלה האמריקנית החריף בתקופת ממשלו של ברק אובמה. "המדיניות של הילרי קלינטון וברק אובמה הגדילה את החוב הלאומי ב-9 טריליון דולר בשמונה השנים האחרונות". קלינטון השיבה לו: "מצב הכלכלה האמריקנית טוב משהיה לפני 8 שנים. כשהייתי מזכירת המדינה הזנקנו את הייצוא האמריקני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות