אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בית צף לסטודנטים, גרסת קופנהגן

נמל קופנהגן יאוכלס בקרוב בפרויקט בן 12 דירות צפות לסטודנטים. חומר הבניה הוא מכולות ממוחזרות, ושכר הדירה יעמוד על 650 יורו לחודש

27.09.2016, 16:17 | רויטרס

מכולות הובלה ימית ממוחזרות עומדות להפוך לפתרון זול למגורי הסטודנטים בקופנהגן בירת דנמרק, שנחשבת לאחת הערים היקרות בעולם.

מתחם מעונות הסטודנטים החדש "אורבן ריגר" מכיל 12 דירות, ושוכן במימיו של נמל קופנהגן. שכר הדירה יעמוד על 650 יורו (729 דולר) בלבד בחודש.

 

לדברי ביירק אינגלס, אדריכל מתחם הדירות, "המכולות הללו הקיפו את העולם כבר 50 פעמים, ועכשיו הן הגיעו לכאן וחיברנו אותן ביחד. במתחם יש גישה ישירה לשחייה במי הנמל הנקיים של קופנהגן. יש מרפסת משותפת, לוחות סולריים על הגג, שטח גג שהוא גם גינה ירוקה, ויש כמובן את הדירות הקומפקטיות הללו לסטודנטים".

  

קים לאודרופ מנכ"ל "אורבן ריגר", אומר שנושא הקיימות היה גורם מרכזי בתכנון ובבנייה של הדירות."יש בפרויקט הזה כמה וכמה דברים מיוחדים. העובדה שהוא צף, העובדה שאנחנו משתמשים ב-100% חומרים ממוחזרים, והעובדה שהוא ידידותי לסביבה כי אנחנו משתמשים בפאנלים סולריים. גם חומר הבניה, מכולות ממוחזרות, הוא יוצא דופן". הסטודנטים הראשונים מתוכננים לעבור למתחם בסוף אוקטובר, ופרויקט דומה מתוכנן להיבנות גם בעיר גוטנברג בשבדיה.

 

בית צף ממכולות למגורי סטודנטים בדנמרק
בית צף ממכולות למגורי סטודנטים בדנמרק צילום: רויטרס

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות