אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השפל החדש של הנבחרת האנגלית צילום: רויטרס

השפל החדש של הנבחרת האנגלית

המדינה שהמציאה את הכדורגל מושפלת פעם אחר פעם על המגרש ומחוצה לו, ועכשיו מאמן הנבחרת עוזב אחרי 67 ימים בלבד

27.09.2016, 22:50 | אוריאל דסקל

בעקבות חשיפת הדיילי טלגראף, סם אלרדייס, מאמן נבחרת אנגליה, עוזב את התפקיד אחרי 67 ימים בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

עזיבת התפקיד היא שפל חדש עבור ההתאחדות האנגלית שעדיין מנסה לשקם את תדמית הכדורגל האנגלי אחרי המבוכה הגדולה ביורו 2016. 

סם אלרדייס. חיים חדשים בגיל 61, צילום: רויטרס סם אלרדייס. חיים חדשים בגיל 61 | צילום: רויטרס סם אלרדייס. חיים חדשים בגיל 61, צילום: רויטרס

לאלרדייס תמיד היתה לו תדמית של מאמן, שאיך יאמרו האנגלים בעדינות, אוהב כסף יותר מדי (היו חשדות שהוא ובנו הסוכן, קרייג, עשו עסקים מלוכלכים כאשר אימן בבולטון). החשיפה של הטלגראף מקבעת את המציאות הזו בה אלרדייס הוא חצי מאמן-רבע איש עסקים-רבע סוכן שחקנים. הוא כנראה לא יוכל לחזור לאמן ברמה הגבוהה. וככה, בגיל 61, העבודה שהוא תיאר כ"עבודת החלומות" הפכה לסיוט.

ונגר בעתיד?

גארת' סאות'גייט, מאמן הנבחרת הצעירה של אנגליה שדחה את תפקיד המאמן הראשי אחרי יורו 2016, יקבל את תפקיד מאמן נבחרת שלושת האריות באופן זמני למשחקים הקרובים של הנבחרת האנגלית.

וההתאחדות לאנגלית, שדיברה עם ארסן ונגר בקיץ אך הוא דחה אותה כדי להישאר בארסנל, עשויה לפנות שוב למאמן הצרפתי בתום העונה הנוכחית, אז חוזהו במועדון הלונדוני מסתיים.

זה כנראה יהיה המינוי היחיד שעוד עשוי שיכול לשקם את התדמית של ההתאחדות לכדורגל והנבחרת האנגלית.

בינתיים, המדינה שהמציאה את הכדורגל מושפלת פעם אחר פעם על המגרש ומחוצה לו.

ב-2014 השיקו בהתאחדות לכדורגל האנגלית את פרויקט "ה-DNA של הנבחרת האנגלית". עקרונות משחק והתנהלות שיאפיינו את כל הנבחרות האנגליות בכל הגילאים. הפרויקט הוא לטווח הארוך ולכן עדיין אי אפשר להכריז עליו ככישלון. עם זאת, המשימה נראית קשה ביותר ברגעים אלו. במיוחד לאור העובדה שחלק מה-DNA של הכדורגל האנגלי הוא הרבה כסף. כסף שפעמים רבות משחית את האנשים הכי בכירים במשחק האנגלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות