אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נייקי: ההכנסות והרווחים זינקו, אבל השוק מאוכזב צילום: בלומברג

נייקי: ההכנסות והרווחים זינקו, אבל השוק מאוכזב

יצרנית אופנת הספורט הגדולה בעולם חצתה את רף ההכנסות של 9 מיליארד דולר והתעלתה על תחזיות הרווח - אך הציגה עלייה מאכזבת של 5% בלבד בהזמנות העתידיות, כשהצפי עמד על 8%

28.09.2016, 09:06 | מיקי גרינפלד

נייקי דיווחה הלילה לאחר נעילת המסחר בניו יורק על עלייה מרשימה בהכנסות וברווחים – אך פחות מרשימה ברמת ההזמנות. זאת בתקופה של תחרות גוברת, בעיקר בצפון אמריקה, מול המתחרות הגדולות אדידס ואנדר ארמור.  

קראו עוד בכלכליסט

יצרנית אופנת ומוצרי הספורט הגדולה בעולם רשמה ברבעון הפיסקאלי הראשון (שהסתיים ב-31 באוגוסט) עלייה של 7.7% בהכנסות ל-9.06 מיליארד דולר, מול 8.41 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד – ומעל תחזיות השוק שעמדו על 8.87 מיליארד דולר. ההכנסות בצפון אמריקה עלו ב-6.1% ל-4.03 מיליארד דולר.

נייקי סיימה את הרבעון עם רווח של 1.25 מיליארד דולר או 73 סנט למניה, מול 1.18 מיליארד דולר או 73 סנט למניה ברבעון הקודם – וגם במקרה זה הרבה מעל תחזיות השוק שעמדו על 56 סנט.

למרות ההצלחה המרשימה בשורה העליונה והתחתונה, נתוני ההזמנות העתידיות (לתקופה של ספטמבר עד ינואר) המרכזים עניין מיוחד מצד האנליסטים הציגו חולשה יחסית, בהשוואה לרבעונים קודמים.

נייקי דיווחה על עלייה של 5% בהזמנות העתידיות הגלובליות, מול עלייה של 9% ברבעון המקביל ושל 8% ברבעון הקודם. בנטרול השפעות שערי החליפין עומד שיעור הגידול בהזמנות על 7%, מול 17% ברבעון המקביל ו-11% ברבעון הקודם.

מניית נייקי נמנית על המדד היוקרתי דאו ג'ונס (נכנסה למדד בספטמבר 2013). מתחילת השנה נחתך שוויה של המניה ב-11% ואתמול בלילה לאחר הדוחות היא איבדה במסחר המאוחר 4% נוספים. הבוקר מציגים החוזים ירידה של כ-2.5%.

אייר ג אייר ג'ורדן אייר ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות