אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"צוות הטאלנטים שלי נוסד בזכות טיפ מסטיב ג'ובס" צילום: רויטרס

"צוות הטאלנטים שלי נוסד בזכות טיפ מסטיב ג'ובס"

מייסד ומנכ"ל חברת JotForm מספר מהם שלושת הקריטריונים לפיהם הוא מעסיק אנשים בחברה שלו, ואיך אמירתו של מייסד אפל עיצבה את תפיסתו לגבי גיוס עובדים

28.09.2016, 14:32 | שירות כלכליסט

מציאת צוות העובדים הנכון היא משימה מורכבת וקשה, אך כזו שמשתלם להשקיע בה את המאמצים. שכן, העסקת העובדים הלא נכונים עולה לחברה זמן וכסף. אייטקין טאנק, מייסד ומנכ"ל חברת JotForm המייצרת תוכנה ליצירת טפסים מקוונים, מספר כי הוא מקפיד להיות מעורב בכל שלבי הליכי גיוס העובדים בחברה שלו. "אני מציב עצמי במרכז ומקדימה ונמצא שם בתחילה, באמצע ובסיום תהליך מציאת המועמד", סיפר ל-CNBC.

לדבריו, הוא מתבסס על דברים שאמר סטיב ג'ובס, מייסד אפל המנוח. "זה לא הגיוני להעסיק אנשים חכמים ולומר להם מה לעשות, אנחנו מעסיקים אנשים חכמים כדי שהם יאמרו לנו מה לעשות". רבים מתייחסים לגיוס עובדים כמשימה אחת מיני רבות  שיש להשלים בשבוע נתון. אולם טאנק מדגיש כי זו תפיסה שגויה. "המטרה בגיוס עובדים היא למצוא את האדם הנכון שימלא את התפקיד הנכון. כשזה קורה קורות תוצאות נהדרות - הן לעובד והן לחברה".

קראו עוד בכלכליסט

טאנק שיתף מהם שלושת הקריטריונים לפיהם הוא מעסיק אנשים לחברה שלו:

1. התאמה לתרבות הארגונית

 

לאחר הצמצום הראשוני של המועמדים, נשארים לרוב עם אנשים בעלי כישורים זהים. מציאת מועמד עם הרקע והמיומנות הנכונים לבצע את העבודה היא חלק אחד בפאזל, אך טאנק אומר שהוא רוצה גם לוודא שאותו מועמד מבין ויוכל לשגשג בתרבות הארגונית של החברה. "לכל חברה יש את האישיות שלה", הוא מסביר. "אם ההתאמה בין העובד והחברה תהיה כמו שמן ומים, זה יהיה הרה אסון וייצור אווירה רעילה שעלולה לגרום לעובדים חשובים אחרים לעזוב". לפיכך, הוא מדגיש שהתאמה תרבותית חשובה בדיוק כמו ניסיון, מיומנות והשכלה.

סטיב ג סטיב ג'ובס. "מעסיקים אנשים חכמים כדי שהם יאמרו לנו מה לעשות" סטיב ג

 

2. נכונות לקחת על עצמו כל משימה

 

כשחברה היא צעירה ובשלבי צמיחה אין לה את המשאבים העודפים שמאפיינים לרוב חברה מבוססת יותר. פירוש הדבר שהצוות צריך ללמוד לעשות יותר עם פחות, לקחת על עצמו יותר תפקידים ולהסכים לקבל כל מטלה נדרשת. דוגמה שבה משתמש טאנק היא של חבר שלו שהועסק כמנהל קשרי לקוחות בחברת סטארט – אפ. אולם מכיוון שידע גם לבנות דברים הוא היה אחראי על הרכבת השולחנות של העובדים החדשים. "זו הייתה הזדמנות טובה לבסס קשרים עם העובדים החדשים, שהרגישו בנוח כבר בהתחלה", אומר טאנק.

3. הפגנת תשוקה – לכל דבר

מיומנויות אפשר לרכוש, אך תשוקה אי אפשר ללמוד באוניברסיטה – או שיש או שאין. לא קל למצוא עובדים עם תשוקה. היא לא חייבת להיות מכוונת בהכרח לעבודה, אלא יכולה להתמקד בתחביבים מגולף ועד שירה במקהלה. לפי טאנק, לאנשים בעלי תשוקה לדברים שונים יש תכונות שמתרגמות היטב בעולם העסקים. לדוגמה, הם אינם מפחדים לתקוף אתגר מזווית אחרת, לנקוט בסיכונים והתמדה. טאנק טוען כי התפקיד שלו כמנהל הוא למצוא את הניצוץ הזה שמביא את התשוקה גם למשרד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
סטיב וויזניק הוא הגאון וסטיב ג'ובס הוא מניפולטור
סטיב וויזניק הוא הגאון וסטיב ג'ובס הוא מניפולטור מוכשר מאוד... סטיב ג'ובס מזכיר לי את העובדים בחברה שאני עובד בה (שולחים אימיילים תפוצתיים) האימיילים כוללים דברים שאינם ביצעו והם מציגים אותם כביכול שהם יזמו. בחברה הישראלית בהייטק יש כל כך הרבה אנשים שלא מגיע להם להיות בתפקידים ניהולים ואיני מבין איך הגיעו אליהם... אולי זה אימייל שהם שולחים כל שבוע כדי שיכירו בהם.
Grapes  |  02.10.16
18.
סטיב ג'ובס אולי היה גאון טכנולוגי אבל אישיות
סטיב ג'ובס אולי היה גאון טכנולוגי אבל אישיות קשה ביותר שגם בגד בכמה קולגות שלו באפל וגם יזם את השיטה של אפל להעביר את מרבית עיסוקיה מחוץ לארצות הברית בשביל להשתמט ממס החברות . הוא רחוק מבחינה אנושית להיות דוגמא למישהוא אולי רק בתחום היצירתיות . מעניין להשוות את שלושת עקרונותיו לאלו של הביליונר באפט שאומר , התכונה הראשונה שאני דורש מהמועמד זה יושרה . השנייה כישרון והשלישית יזמות . כששאלו אותו למה הראשונה היא יושרה ענה , כדי שהאיש שיתקבל לעבודה אצלי לא ישתמש בכשרונו ויזמותו לסדר אותי או את העסק שהוא יעבוד בו . יחי ההבדל הקטן בין השניים !
Bullhorn  |  28.09.16
17.
גם שיבשת את המשפט וגם התעלמת מכמה דברים.
גם שיבשת את המשפט וגם התעלמת מכמה דברים. ראשית המשפט הוא צוות הטאלנטים שלי. די מקובל לומר הצוות שלי. זה לא אומר שהם שייכים לך, אלא שאתה המנהל שלהם.זו צורת דיבור מקובלת שלא מגיעה ממקום מתנשא. לעניין עצמו, סביר מאוד להניח שהצוותמשתכר שכר גבוה מאוד ולא מסכן שום דבר, בניגוד למשקיע שצריך לגייס משקיעים, לשלם מהונו וכן הלאה. מה לא הוגן כאן? הם מרוויחים הרבה כסף כדי לעשות את מה שהם טובים בו ואם יהיה אקזיט הם יקבלו קצת גם ממנו... אף אחד לא מונע מהם להשקיע הון עצמי ולהקים עסק משלהם...
Quill  |  28.09.16
16.
תשוקה זה אדם שלא מחפש שתפעיל אותו אלא
תשוקה זה אדם שלא מחפש שתפעיל אותו אלא יוזם ועובד בעצמו. מה שנקרא ראש גדול. הוא רוצה לפתור את הבעיה ולא נשבר כשמשהו לא מצליח. אתה יכול לתת לו פרויקט והוא יגשים אותו. וכל הבכיינים שמדברים על שכר. אדם עם תשוקה מקבל שכר יותר גבוה מאדם שאין לו תשוקה. הוא שווה את זה.
Bug  |  28.09.16
לכל התגובות