אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאלון מאסק יש תוכנית ליישוב מאדים, אבל לא תקציב צילום: יוטיוב

לאלון מאסק יש תוכנית ליישוב מאדים, אבל לא תקציב

היזם והבעלים של חברת טסלה חשף את התוכנית השאפתנית שלו ליישוב מאדים, אבל הודה ששליחת אסטרונאוטים בודדים לחלל תעלה 10 מיליארד דולר לכל נוסע, כדי להוריד את המחיר ל-200 אלף דולר הוא זקוק למיליון נוסעים

28.09.2016, 11:47 | הגר רבט

אלון מאסק לא נותן לפיצוץ של הפלקון 9 לעצור אותו: היזם חשף אתמול (ג') את התוכנית המפורטת שלו ליישוב מאדים באמצעות SpaceX חברת השילוח לחלל שהקים ב-2002.

קראו עוד בכלכליסט

יותר מ-100 אלף איש צפו בשידור הישיר מכנס האסטרונאוטיקה הבינלאומי בגוודלחרה מקסיקו (International Astronautical Conference). מאסק חזר על המנטרה הקודמת שלו בנושא: על המין האנושי לעזוב את כדור הארץ אם הוא רוצה לשרוד, ומאדים, בגלל הקרבה היחסית שלו והתנאים עליו, הוא האופציה המועדפת.

מאסק הסביר כיצד הוא מתכוון ליישב את מאדים: הוא תיאר מעבורת חלל בהיקף של 12 מטר ובגובה של 122 מטר שתישא לפחות 100 איש בכל גיחה, ותכיל מסעדות, בית קולנוע ועוד.

אלון מאסק. מתכוון לרתום את הונו האישי למטרה, צילום: בלומברג אלון מאסק. מתכוון לרתום את הונו האישי למטרה | צילום: בלומברג אלון מאסק. מתכוון לרתום את הונו האישי למטרה, צילום: בלומברג

אבל כיצד SpaceX תממן את טיסות היוקרה האלה? לא ברור. מאסק התבדח על שימוש בקיקסטארטר למימון הפרויקט, אבל הודה ש"בסופו של דבר זו תהיה שותפות פרטית-ציבורית ענקית". שליחת 12 אסטרונאוטים למאדים מוערכת ב-10 מיליארד דולר לכל אדם על המשלחת, כך לפי מאסק. אבל אם מיליון איש ירשמו לטיסות הללו מראש, העלות תרד משמעותית ל-200 אלף דולר לנוסע. סכום שמאסק השווה לקניית בית.

נאס"א היא הלקוח הגדול ביותר של SpaceX ולפי חוזה ביניהם חברת השילוח לחלל תשגר אסטרונאוטים לתחנת החלל הבינלאומית בתחילת שנה הבאה. מאסק צפוי לעשות רווח מסוים משיתוף הפעולה עם נאס"א, אבל לא כזה שיסייע לו לממן את המטרה השאפתנית שהצהיר עליה. מאסק הבטיח גם שיתרום את כל הונו ונכסיו האישיים לטובת המשימה: "אני צובר נכסים אישיים רק למטרה זו", הצהיר.

על מאסק למצוא דרך להפוך את הרקטה לרב-פעמית, מטרה שהשיגורים הניסיוניים האחרונים של SpaceX ניסו להשיג, לא תמיד בהצלחה. הוא התייחס בהרצאה בעיקר לנושאים כמו תדלוק מחדש, שיגור והורדת מחירי הטיסה, אבל למרות כמה שאלות מהקהל, לא נראה מוטרד מהפיצוץ האחרון בפלקון 9 שהשמיד גם את הלווין הישראלי עמוס 6.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות