אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדד התחרותיות - ישראל טיפסה 3 מקומות: "אחת הכלכלות החדשניות בעולם" צילום: TSMC

מדד התחרותיות - ישראל טיפסה 3 מקומות: "אחת הכלכלות החדשניות בעולם"

ישראל דורגה במקום ה-24 במדד שמפרסם מדי שנה הפורום הכלכלי העולמי. שוויץ שמרה על מקומה בראש הדירוג, לפני סינגפור וארה"ב

28.09.2016, 13:32 | שירות כלכליסט
ישראל דורגה במקום ה-24 במדד התחרותיות שמפרסם בכל שנה הפורום הכלכלי העולמי, שמדרג את הכלכלות התחרותיות ביותר בעולם. מדובר על שיפור של שלושה מקומות לעומת השנה שעברה, אז דורגה המדינה במקום ה-27. בדו"ח מציינים, כי ההתקדמות הזו נובעת מכך ש"ישראל ממשיכה להתבסס על מעמדה כאחת הכלכלות החדשניות בעולם".

קראו עוד בכלכליסט

הדירוג מבוסס על שורה של קריטריונים, בהם יציבות הבנקים ותחכום המגזר העסקי, כשכל מדינה דורגה לפי 12 מדדים של תחרותיות, שכוללים את הסביבה המאקרו-כלכלית, תשתיות, בריאות וחינוך לגיל הרך ויעילות שוק העבודה. ההגדרה של תחרותיות בדו"ח היא "מערכת של מוסדות, קווי מדיניות וגורמים שקובעים את רמת הפריון של הכלכלה, שבתורה קובעת את רמת השגשוג של המדינה".

ישראל זכתה למקום גבוה במיוחד במדד החדשנות, שם דורגה שנייה. עם זאת, צוין כי בירוקרטיה ממשלתית לא יעילה ושיעורי מס גבוהים הם הגורמים העיקריים המקשים על עשיית עסקים בארץ.

שוויץ. הכלכלה התחרותית ביותר, צילום: שאטרסטוק שוויץ. הכלכלה התחרותית ביותר | צילום: שאטרסטוק שוויץ. הכלכלה התחרותית ביותר, צילום: שאטרסטוק

שוויץ שמרה על מקומה מהשנה שעברה ודורגה ראשונה, כשסינגפור, ארה"ב, הולנד וגרמניה הן שאר המדינות בחמישייה הראשונה. אם כי גרמניה ירדה מקום אחד בשל צמיחה נמוכה ואינפלציה. לעומת זאת, בריטניה עלתה בשלוש מקומות ומדורגת שביעית השנה, אך בדו"ח מציינים כי הדירוג נערך בהתבסס על נתונים לפני ההצבעה על עזיבת האיחוד האירופי.

הדירוג כולל 138 מדינות, כשתימן, מאוריטניה וצ'אד דורגו בשלושת המקומות האחרונים.

10 הכלכלות התחרותיות בעולם:

1. שוויץ

2. סינגפור

3. ארה"ב

4. הולנד

5. גרמניה

6. שבדיה

7. בריטניה

8. יפן

9. הונג קונג

10. פינלנד

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות