אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע הגישה תביעה נגד הבעלים הקודמים של רימסה: "מנגנון מתוחכם של רשומות מזויפות" צילום: צביקה טישלר

טבע הגישה תביעה נגד הבעלים הקודמים של רימסה: "מנגנון מתוחכם של רשומות מזויפות"

בתביעה נכתב כי "לאחר השלמת רכישת חברת התרופות המקסיקנית, גילתה טבע הפרות חמורות שבוצעו תחת ניהולם של המוכרים והבעלים של רימסה באותה העת"

28.09.2016, 13:55 | דרור רייך

לאחר שנחשף לפני כשבועיים כי הבעלים הקודמים של חברת התרופות המקסיקנית רימסה הגישו תביעה נגד טבע בטענה כי היא מאשימה אותם לשווא בהונאה, טבע הגישה היום (ד') תביעה חדשה נגדם.

קראו עוד בכלכליסט

בתביעה נכתב כי "לאחרונה, לאחר השלמת רכישת חברת התרופות המקסיקנית רימסה תמורת 2.3 מיליארד דולר, גילתה טבע הפרות חמורות שבוצעו תחת ניהולם של פרננדו וליאופולדו אספינוזה, המוכרים והבעלים של רימסה באותה העת".

טבע חשפה בכתב התביעה שלאחר השלמת העסקה ישנם ראיות אודות מניפולציה עקבית של נתונים הנוגעים לנוסחאות ותהליכי ייצור של תרופות אשר התנהלה ברימסה לאורך שנים רבות. לטענתם, הפרות אלו הוסתרו מטבע לפני הרכישה ובמהלך הליך בדיקת הנאותות באמצעות מנגנון מתוחכם של רשומות מזויפות.

"מעולם לא ראינו דבר שכזה בתעשייה שלנו, ומעולם לא נחשפנו למניפולציה בהיקף מסיבי שכזה" נכתב בכתב התביעה. כמו כן צויין כי טבע הפסיקה לאלתר את הפעילויות האסורות אשר בוצעו בניהולם של הבעלים הקודמים.

מנגד, הבעלים לשעבר של רמיסה, טוענים כי חברת התרופות הישראלית "מתחרטת" על העסקה ומחפשת דרכים ותירוצים לסגת ממנה. לטענתם, טבע לא הבינה את השוק המקסיקני או את האופן שבו היא פועלת.

"זמן קצר לאחר הרכישה הבינה טבע שהיא שילמה יותר מדי עבור החברות של רימסה", טענו הבעלים לשעבר. "היא רוצה כעת את הכסף שלה בחזרה, כי טבע יודעת שבעלי המניות יאשימו אותה".

ארז ויגודמן מנכ״ל טבע , צילום: צביקה טישלר ארז ויגודמן מנכ״ל טבע | צילום: צביקה טישלר ארז ויגודמן מנכ״ל טבע , צילום: צביקה טישלר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות