אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אובר מרחיבה את פעילותה בתחום משלוחי המזון

חברת הנסיעות מתכוונת להרחיב את היקף הפעילות של אפליקציית משלוחי המזון שלה UBER EATS ל-24 מדינות נוספות, כך עולה ממודעות דרושים שפרסמה החברה

28.09.2016, 14:35 | שירות כלכליסט

תחום אפליקציות המשלוחים לאוכל מתחמם, וחברות בינלאומיות מנסות לנגוס בשוק העולמי שמגלגל מיליארדי דולרים. שירות UBER EATS של ענקית ההסעות פועל מתחילת השנה בכמה ערים בארה"ב ובחודשים האחרונים הושק בהדרגה גם  בערים נבחרות במדינות נוספות: לונדון, פריז, מלבורן, סידני וסינגפור. מודעות דרושים מבשרות את היקף השאיפות של אובר.

החברה, ששירות המוניות שלה פועל כבר ב-400 ערים ברחבי העולם, מתכננת כעת לשחזר את ההתרחבות הזו בעזרת שירות משלוחי האוכל, אובר איטס. השירות כבר פועל בשש מדינות והחברה מגייסת עובדים חדשים, החל ממנהלים כלליים ועד לשליחים על אופניים, אנשי מכירות ואנשי שיווק. השירות צפוי להתרחב בקרוב ל-24 מדינות נוספות.

אריק אוקרד, כתב הטכנולוגיה של רויטרס: "הם בעצם לוקחים את הפלטפורמה של אובר שהיא תחבורה ומוסיפים לה אוכל כמשהו נוסף שהם יכולים לעשות ואפשר לפנות אליהם. התכנון הכלכלי מאחורי זה ככל הנראה ישופר משמעותית".

 

אובר חודרת לתחום משלוחי המזון, צילום: רויטרס אובר חודרת לתחום משלוחי המזון | צילום: רויטרס אובר חודרת לתחום משלוחי המזון, צילום: רויטרס

בשנתיים וחצי האחרונות 421 חברות סטארט–אפ בסקטור גייסו קרוב ל-10 מיליארד דולר מקרנות הון סיכון. אמזון הודיעה החודש שהיא מצטרפות לחברות מבוססות כמו גרובהאב, פודורה ודליברי הירו בלונדון. אוקרד: "הם מתנסים בתוכניות להקים מטבחים מרוכזים, כך שטבחים שיש להם רעיון למסעדה חדשה ולא בהכרח פותחים מסעדה יוכלו להסתפק באתר אינטרנט ולהתחבר באמצעות דליברו ללקוחות שלהם, להתחיל להגיש ארוחות באמצעות דליברו ואולי בהמשך אם ינחלו הצלחה גם יפתחו מסעדה ממשית".

הגעתם של החבר'ה הגדולים מאשרת את ההצלחה של אפליקציות הזמנות האוכל. אך זה עלול לסמן את סופם של השחקנים הקטנים יותר, שלא יעמדו בתחרות או יבלעו על ידי אחת החברות הגדולות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות