אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפריקה תעשיות מקבלת מנת חמצן נוספת ממגדל ומיטב דש צילום: אוראל כהן

אפריקה תעשיות מקבלת מנת חמצן נוספת ממגדל ומיטב דש

המוסדיים הסכימו לדחות עד ספטמבר 2017 תשלום של חלק מחוב כלפיהם. המחיר: ריבית של 7.7% לשנה והעברת כל הכנסה ממכירת נכסים למלווים

29.09.2016, 08:00 | גולן חזני

אפריקה תעשיות הגיעה להסכמות עם המוסדיים על דחייה של תשלום חוב בסוף החודש, תמורת התחייבות להעביר כל הכנסה ממכירת נכסים לידי המלווים. לחברה שבשליטת לב לבייב חוב של 160 מיליון שקל לשני גופים מוסדיים שהגדול בהם היא חברת הביטוח מגדל, שמחזיקה ב־120 מיליון שקל מהחוב. מיטב דש מחזיקה ביתרת החוב. מדובר בהלוואה שניטלה בספטמבר 2013 ועמדה במקור על 200 מיליון שקל. אפריקה תעשיות, בניהולו של יקי ודמני, היתה אמורה לפרוע בשבוע הבא 11.7 מיליון שקל, קרן וריבית על החוב, אולם יתרת המזומנים בקבוצה כולה עמדה בסוף יוני על 23.5 מיליון שקל, וככל הנראה אין לחברה יכולת לפרוע את התשלום. בדו"חות הרבעון השני של אפריקה תעשיות הופיעה הערת עסק חי, שמשמעותה ספק ביכולתה לפרוע את חובותיה.

קראו עוד בכלכליסט

כתב ויתור זה שקיבלה אפריקה מהמוסדיים הוא שני, ומשמעותי יותר מכתב הוויתור הראשון שניתן במרץ האחרון, ופטר את החברה משורה של התניות כמו הון עצמי מינימלי של החברה־הבת נגב קרמיקה תמורת תוספת תשלום של 1.5% בריבית השנתית והתחייבות שלא לבצע דיספוזיציה בנכסים.

תשלום הקרן והריבית שהיה אמור להיפרע בשבוע הבא יידחה למארס וספטמבר 2017, 5.8 מיליון שקל בכל מועד, שמצטרפים לתשלום של 18 מיליון שקל שמתוכנן בכל אחד מהמועדים האלה. הריבית החדשה על ההלוואה תהיה גבוהה ותגיע ל־7.7% לשנה. ההתניות השונות בהסכם ההלוואה יוקפאו, לבד מהתניה של תזרים מזומנים שוטף לנגב קרמיקה ויחס חוב כולל ל־EBITDA מעל היחס בדו"חות 2015, שהיה יחס שלילי של 73. לפי ההתניות החדשות, ההון העצמי של אפריקה תעשיות, שעמד על 102 מיליון שקל בסוף הרבעון השני, לא יפחת מ־70 מיליון שקל בתקופת הוויתור.

כדי לעמוד בהתניות תצטרך אפריקה תעשיות למכור אחד משני נכסיה הטובים יותר: פקר פלדה או ברזל בניין. פקר פלדה, עוסקת בעיבוד ושיווק מתכות למגזרי הבניה והתעשייה. ברזל ובניין היא חברת עיבוד הברזל יעקובי שנרכשה לפני ארבע שנים. ברבעון השני הציג מגזר הפלדה רווח נקי של 12 מיליון שקל, שהשלים רווח נקי של 18 מיליון שקל בינואר־יוני השנה. זאת, לעומת רווח נקי של מיליון שקל בינואר־יוני 2015, שנה שבה רשם התחום רווח נקי של מיליון שקל, והפסד של 14 מיליון שקל בשנה כולה.

יקי ודמני, צילום: אוראל כהן יקי ודמני | צילום: אוראל כהן יקי ודמני, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות